Najnowsze artykuły

 • II edycja Wspieraj i Wygrywaj - Sport Pozytywny w Gdyni
 • Dieta sportowca nie musi być droga! Jak jeść zdrowo i tanio?

  Dieta sportowca nie musi być droga! Jak jeść zdrowo i tanio?

  Białko, węglowodany, witaminy - to najważniejsze składniki odżywcze dla kolarzy, ale też innych sportowców oraz każdego, kto chce się dobrze odżywiać. Niestety często wydaje nam się, że zdrowe jedzenie wcale nie jest zdrowe dla naszego portfela. Wiele osób rezygnuje z niego, bojąc się o nadwyrężenie swoich finansów. Tymczasem - jak przekonuje Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team - odpowiednia dieta może być tania i pozytywnie wpływać na nasz organizm.

 • GPS w rowerze, czyli o szukaniu skradzionego jednośladu

  GPS w rowerze, czyli o szukaniu skradzionego jednośladu

  Wielokrotnie pisaliśmy już o najróżniejszych metodach zabezpieczania rowerów przed kradzieżą - blokadach, łańcuchach, u-lockach czy nawet dedykowanych systemach alarmowych. Praktyka pokazuje jednak, że zdeterminowani złodzieje są w stanie pokonać wiele zabezpieczeń - szczególnie, jeśli mają trochę czasu. Dlatego warto zainteresować się rozwiązaniami, które pomagają odzyskać skradziony rower.

 • Kross Vento 3.0 - solidny rower szosowy dla solidnego amatora kolarstwa

  Kross Vento 3.0 - solidny rower szosowy dla solidnego amatora kolarstwa

  Na początku tego sezonu do naszej redakcji trafił szosowy Kross Vento 3.0. To budżetowa wersja sportowego roweru wyścigowego, którego cena w sezonie wynosiła 3199 zł. Za taką kwotę nie można spodziewać się przesadnie wiele, jeśli chodzi o rower tego segmentu, ale Kross pokazał, że potrafi zbudować rower finalnie niedrogi, a spełniający oczekiwania kolarza amatora.

 • Maja Włoszczowska i film 'Road 2 Rio' w wybranych kinach w Polsce

  Maja Włoszczowska i film "Road 2 Rio" w wybranych kinach w Polsce

  Historyczny wyścig w Rio de Janeiro, na którym Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal, pokazał całemu światu moc polskiego kolarstwa. Za tym jednym wyścigiem stało półtora roku intensywnych przygotowań zawodniczki oraz jej całej ekipy. Film "Road 2 Rio" to fascynujący dokument wnikający za kulisy wielkiego sukcesu polskiej zawodniczki, jej zmagań z bólem i niepowodzeniami, ale też radości z wygranych.

 • Przełaje rosną w siłę. Dlaczego warto spróbować?

  Przełaje rosną w siłę. Dlaczego warto spróbować?

  Rowery przełajowe zyskują w Polsce coraz większą popularność, a jazda nimi wielu osobom pozwala odkryć rower na nowo. - Taki sprzęt prowokuje, żeby jeździć szybko, szczególnie w urozmaiconym terenie - mówi Norbert Słupski, pasjonat przełajów z Warszawy. - Jest mnóstwo korzyści z przesiadki na przełajówkę - dodaje Patrick Laprell, product manager Meridy, jednej z czołowych marek rowerów świata. Co można zyskać i jak rozpocząć przygodę z przełajami?

 • Podłódzkie drogi rowerowe: Zgierz - nowe buble i sierżanty [SPAM]
 • Kolarz po sezonie, czyli jak odpocząć i jak trenować zimą

  Kolarz po sezonie, czyli jak odpocząć i jak trenować zimą

  Ludzki organizm nie jest w stanie nieprzerwanie poprawiać wydolności i cech motorycznych. Po serii wyczerpujących treningów i startów konieczna jest regeneracja poddawanym ciągłym impulsom włókien mięśniowych i obniżenie poziomu stresu. Po sezonie startowym organizm każdego zawodnika jest wyczerpany fizycznie i psychicznie i nie nadaje się już do podnoszenia sprawności. Żeby przystąpić do kolejnego cyklu treningowego potrzebny jest wypoczynek, najlepiej aktywny, aby zregenerować przeciążone mięśnie i wyleczyć drobne urazy.

 • Złodziejom śmierdź!

  Złodziejom śmierdź!

  Nikt nie lubi być okradanym. Niestety, chyba każdy z nas padł kiedyś w życiu ofiarą kradzieży. Ta rowerowa boli szczególnie, dlatego walka ze złodziejami trwa. A gdyby uderzyć w nich... obrzydliwym zapachem?

 • Marek Konwa zmienia barwy klubowe

  Marek Konwa zmienia barwy klubowe

  Marek Konwa - najlepszy polski kolarz górski ostatnich lat, dołączył do ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. To kolejny ważny krok do przodu dla tej prężnie rozwijającej się drużyny kolarstwa górskiego

 • Najważniejsze 24 godziny, czyli jak spędzić dzień przed amatorskimi zawodami kolarskimi?

  Najważniejsze 24 godziny, czyli jak spędzić dzień przed amatorskimi zawodami kolarskimi?

  Dla każdego kolarza górskiego - nieważne, czy uprawia ten sport profesjonalnie, czy amatorsko - dzień wyścigu jest tym najważniejszym ze wszystkich. Startujący w zawodach zawsze muszą się wykazać doskonałą dyspozycją fizyczną i psychiczną. Czy istnieją sprawdzone sposoby, na wykorzystanie tych 24 godzin przed wkroczeniem do akcji? Oczywiście!

 • Polacy wybierają e-bike'a zamiast tradycyjnego roweru?

  Polacy wybierają e-bike'a zamiast tradycyjnego roweru?

  Badanie TNS Polska wykazało, że 74% Polaków wybrałoby rower ze wspomaganiem elektrycznym zamiast roweru tradycyjnego. Wśród najważniejszych powodów chęci przesiadki na e-bike Polacy wymieniają wygodę, szybkość oraz brak konieczności przebierania się.

 • Naturalny i zdrowy środek dopingujący? Sok z buraka!

  Naturalny i zdrowy środek dopingujący? Sok z buraka!

  W dzisiejszych czasach zarzucani jesteśmy reklamami chemicznych drinków energetycznych, które dadzą nam energię życiową, zapewnią witalność, dadzą kopa do działania a także przyspieszą procesy myślowe. Słodzony, gazowany, chemiczny produkt zawsze przegra jednak z... sokiem z buraka!

 • Thule ProRide 598 - żadnych minusów nie stwierdzono...

  Thule ProRide 598 - żadnych minusów nie stwierdzono...

  Wielokrotnie firma THULE udowadniała, że w bardzo przemyślany sposób podchodzi do kwestii transportu naszego bagażu. Tym razem przybliżymy wam nową odsłonę uchwytu rowerowego na dach z mocowaniem za ramę, czyli bagażnik Thule ProRide 598

 • Finał Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

  Finał Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

  Wielki finał 12 edycji cyklu Mazovia MTB Marathon przed nami! XV etap odbędzie się już 8 października w Piasecznie. Baza zawodów stanie na stadionie przy ulicy Leśnej 15 w Żabieńcu. Po maratonie przeprowadzona zostanie uroczysta dekoracja klasyfikacji generalnych. Organizator zaprasza także na nieoficjalne podsumowanie sezonu i wspólną zabawę.