Najnowsze artykuły

 • Przełaje rosną w siłę. Dlaczego warto spróbować?

  Przełaje rosną w siłę. Dlaczego warto spróbować?

  Rowery przełajowe zyskują w Polsce coraz większą popularność, a jazda nimi wielu osobom pozwala odkryć rower na nowo. - Taki sprzęt prowokuje, żeby jeździć szybko, szczególnie w urozmaiconym terenie - mówi Norbert Słupski, pasjonat przełajów z Warszawy. - Jest mnóstwo korzyści z przesiadki na przełajówkę - dodaje Patrick Laprell, product manager Meridy, jednej z czołowych marek rowerów świata. Co można zyskać i jak rozpocząć przygodę z przełajami?

 • Podłódzkie drogi rowerowe: Zgierz - nowe buble i sierżanty [SPAM]
 • Kolarz po sezonie, czyli jak odpocząć i jak trenować zimą

  Kolarz po sezonie, czyli jak odpocząć i jak trenować zimą

  Ludzki organizm nie jest w stanie nieprzerwanie poprawiać wydolności i cech motorycznych. Po serii wyczerpujących treningów i startów konieczna jest regeneracja poddawanym ciągłym impulsom włókien mięśniowych i obniżenie poziomu stresu. Po sezonie startowym organizm każdego zawodnika jest wyczerpany fizycznie i psychicznie i nie nadaje się już do podnoszenia sprawności. Żeby przystąpić do kolejnego cyklu treningowego potrzebny jest wypoczynek, najlepiej aktywny, aby zregenerować przeciążone mięśnie i wyleczyć drobne urazy.

 • Złodziejom śmierdź!

  Złodziejom śmierdź!

  Nikt nie lubi być okradanym. Niestety, chyba każdy z nas padł kiedyś w życiu ofiarą kradzieży. Ta rowerowa boli szczególnie, dlatego walka ze złodziejami trwa. A gdyby uderzyć w nich... obrzydliwym zapachem?

 • Marek Konwa zmienia barwy klubowe

  Marek Konwa zmienia barwy klubowe

  Marek Konwa - najlepszy polski kolarz górski ostatnich lat, dołączył do ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. To kolejny ważny krok do przodu dla tej prężnie rozwijającej się drużyny kolarstwa górskiego

 • Najważniejsze 24 godziny, czyli jak spędzić dzień przed amatorskimi zawodami kolarskimi?

  Najważniejsze 24 godziny, czyli jak spędzić dzień przed amatorskimi zawodami kolarskimi?

  Dla każdego kolarza górskiego - nieważne, czy uprawia ten sport profesjonalnie, czy amatorsko - dzień wyścigu jest tym najważniejszym ze wszystkich. Startujący w zawodach zawsze muszą się wykazać doskonałą dyspozycją fizyczną i psychiczną. Czy istnieją sprawdzone sposoby, na wykorzystanie tych 24 godzin przed wkroczeniem do akcji? Oczywiście!

 • Polacy wybierają e-bike'a zamiast tradycyjnego roweru?

  Polacy wybierają e-bike'a zamiast tradycyjnego roweru?

  Badanie TNS Polska wykazało, że 74% Polaków wybrałoby rower ze wspomaganiem elektrycznym zamiast roweru tradycyjnego. Wśród najważniejszych powodów chęci przesiadki na e-bike Polacy wymieniają wygodę, szybkość oraz brak konieczności przebierania się.

 • Naturalny i zdrowy środek dopingujący? Sok z buraka!

  Naturalny i zdrowy środek dopingujący? Sok z buraka!

  W dzisiejszych czasach zarzucani jesteśmy reklamami chemicznych drinków energetycznych, które dadzą nam energię życiową, zapewnią witalność, dadzą kopa do działania a także przyspieszą procesy myślowe. Słodzony, gazowany, chemiczny produkt zawsze przegra jednak z... sokiem z buraka!

 • Thule ProRide 598 - żadnych minusów nie stwierdzono...

  Thule ProRide 598 - żadnych minusów nie stwierdzono...

  Wielokrotnie firma THULE udowadniała, że w bardzo przemyślany sposób podchodzi do kwestii transportu naszego bagażu. Tym razem przybliżymy wam nową odsłonę uchwytu rowerowego na dach z mocowaniem za ramę, czyli bagażnik Thule ProRide 598

 • Finał Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

  Finał Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

  Wielki finał 12 edycji cyklu Mazovia MTB Marathon przed nami! XV etap odbędzie się już 8 października w Piasecznie. Baza zawodów stanie na stadionie przy ulicy Leśnej 15 w Żabieńcu. Po maratonie przeprowadzona zostanie uroczysta dekoracja klasyfikacji generalnych. Organizator zaprasza także na nieoficjalne podsumowanie sezonu i wspólną zabawę.

 • Nadpiliczne Parki Krajobrazowe [BLOG]

  Nadpiliczne Parki Krajobrazowe [BLOG]

  Po raz drugi w ciągu ostatniego roku odwiedzamy Łódzkie. Po zeszłorocznej, jesiennej, deszczowej, jednak sympatycznej wizycie na szlaku rowerowym Gorących Źródeł biegnącym m.in. przez Uniejów i Poddębice, na letni, wakacyjny weekend wybraliśmy się na rowerowe trasy okolic Tomaszowa Mazowieckiego.

 • Ziółkowska, Ficek, Czarnota: weekend sukcesów kolarzy VSU MTB Team

  Ziółkowska, Ficek, Czarnota: weekend sukcesów kolarzy VSU MTB Team

  Michalina Ziółkowska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zajęła drugą lokatę w międzynarodowym wyścigu Azores MTB World Series Marathon. Pięć kilometrów przed metą zawodniczka złamała obojczyk, ale mimo to nie poddała się i dojechała do mety, na której przed nią finiszowała jedynie legenda kolarstwa górskiego - Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjaa.

 • Najlżejszy rower świata, nowości i testy Meridy na Kielce Bike-Expo

  Najlżejszy rower świata, nowości i testy Meridy na Kielce Bike-Expo

  4,56-kg Merida Scultura Superlite LTD, najlżejszy seryjnie produkowany rower świata, zostanie zaprezentowana podczas Kielce Bike-Expo. Na stoisku Meridy nie zabraknie także istotnych nowości, m.in. premierowej wersji znanego hardtaila Big.Nine. W Kielcach zaparkuje również Mobilne Centrum Testowe jednej z czołowych marek rowerowych świata.

 • Wyjątkowa edycja Mazovia MTB Marathon na Bike Expo w Kielcach

  Wyjątkowa edycja Mazovia MTB Marathon na Bike Expo w Kielcach

  Już w najbliższą sobotę zapraszamy na przedostatni etap cyklu Mazovia MTB Marathon w tym sezonie. Baza zawodów i start maratonu zlokalizowane będą w wyjątkowym miejscu - na rowerowych targach Kielce Bike - Expo. Najbliższy maraton stanie się także areną finału Pucharu Polski w maratonach MTB XCM!

 • Jesienne TRANS-SUDETY w dwóch wariantach [BLOG]

  Jesienne TRANS-SUDETY w dwóch wariantach [BLOG]

  Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby jeszcze tej jesieni pojeździć przez kilka dni na rowerze w wyjątkowych okolicznościach. I fajnym towarzystwie. A gdzie? Góry i Pogórze Kaczawskie, Góry i Pogórze Izerskie, Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie, Góry Stołowe, Góry Orlickie, Pasmo Śnieżnika, Góry Złote...

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.