NASCAR i Dakar w centrum miasta

Uliczny festiwal sportów motorowych Verva Street Racing ponownie zagościł w stolicy! Gwiazdy wielu różnych dyscyplin zgromadziły się 18 czerwca na placu Piłsudskiego w Warszawie, aby pokazać swoje umiejętności w prowadzeniu wysokooktanowych maszyn. Na liście startowej znaleźli się między innymi zwycięzcy dakarskiego wyścigu Marc Coma oraz Cyril Despres, a także kierowca rajdowy Tomek Kuchar, który wyjątkowo zasiadł za kierownicą potężnego samchodu z serii NASCAR. Publiczność miała także szansę zobaczyć demonstrację trików FMX w ramach Red Bull X-Fighters Jams!

Atrakcje przewidziane podczas drugiej edycji Verva Street Racing z pewnością zaspokoiły nawet największego fana motoryzacji. Pojazdy poruszające się po specjalnie przygotowanym torze między Placem Piłsudskiego, a Placem Teatralnym reprezentowały takie serie jak DTM, Formuła 3, Porsche Supercup, Super Moto i wiele innych popularnych odłamów sportów motorowych. Wielu miłośników szybkiej jazdy przybyło także, aby zobaczyć w akcji samochód Briana Vickersa z serii NASCAR. Za kierownicą autentycznego pojazdu Briana zasiadł nieustępujący mu umiejętnościami Tomek Kuchar. Ryk gaźnikowego silnika zwracał uwagę wszystkich osób w paddocku, a jego moc doceniona została gromkimi brawami podczas pokazu na torze.

W trakcie motoryzacyjnego weekendu pojawili się także pierwszy raz w Polsce goście specjalni z serii Dakar: Marc Coma oraz Cyril Despres. Zwycięzcy jednej z najtrudniejszych serii wyścigów motocyklowych przybyli na zaproszenie swoich kolegów z Orlen Teamu. "To moja pierwsza wizyta w Polsce i widzę, że jest tu wielu ludzi podchodzących do sportów motorowych z dużą pasją" powiedział Coma w trakcie udzielanego wywiadu. "Polska kojarzyła mi się zawsze z moim dobrym kolegą Tadkiem Błażusiakiem. Po tej wizycie skojarzeń z pewnością będzie jeszcze więcej" dodał Cyril Despres.

Dużo uznania zdobyli także zawodnicy Red Bull X-Fighters Jams, którzy specjalnie dla warszawskiej publiczności wykonali demonstrację trików Freestyle Motocrossowych. Wśród licznych skoków wykonywanych na motocyklu, największe brawa zdobywały backflipy, czyli salta w tył. Po zakończeniu pokazu reprezentant Południowej Afryki, Nick De Wit zaprosił wszystkich do Poznania gdzie 6 sierpnia odbędzie się polska edycja światowej serii Red Bull X-Fighters 2011. "Do zobaczenia w Pozaniu! Tam emocji będzie znacznie więcej!" - w taki sposób Nick odpowiedział na gromkie brawa ze strony widzów drugiej edycji Verva Street Racing.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: