Niepełnosprawny brat Lewisa Hamiltona pójdzie w jego ślady

19-letni brat Lewisa Hamiltona ma porażenie mózgowe, ale mimo to zamierza brać udział w wyścigach i być inspiracją dla osób z podobną dolegliwością. Nick Hamilton w swoim pierwszym wyścigu ma wystąpić już w kwietniu.

Młodszy brat mistrza świata Formuły 1 w ubiegłym tygodniu zdobył licencję MSA Competition. 19-latek przygotowuje się obecnie do Total Control Racing i zasiądzie za kierownicą Renault Clio. Wyścigi, na które zdecydował się Nick Hamilton, są zapleczem prestiżowego British Touring Car Championship, gdzie trafiają najlepsi kierowcy z TCR. Nowy sezon rozpocząć ma się w kwietniu na znanym torze Brands Hatch.

- Pokochałem sporty motorowe jeszcze w dzieciństwie. Sukcesy brata były dla mnie inspiracją, by samemu zadebiutować w tym sporcie. Nie będzie to łatwe zadanie, ale mam nadzieje, że pomoże to również innym w ich życiowych wyzwaniach - powiedział Nick Hamilton.

- To było naturalne, że chciał wsiąść za kierownicę, biorąc pod uwagę jego zapał. Jestem pewien, że się sprawdzi - stwierdził ojciec braci Hamaltonów, który brał udział w podpisywaniu umowy.

Rajdowe . Kościuszko wystartuje w klasyfikacji PWRC ?

Więcej o: