Porsche Supercup. Dobry start Giermaziaka na Monzy

Jakub Giermaziak zajął dziesiąte miejsce w wyścigu Porsche Supercup na torze Monza. Polak na torze imponował szybkością, co pozwoliło mu awansować spoza pierwszej dwudziestki na 10 pozycję. Na tym miejscu kończy sezon.

Giermaziak startował z 12. miejsca, ale szybko spadł o 2 miejsca. Na drugiej szykanie stracił kolejne kilka pozycji i wypadł poza pierwszą dwudziestkę. Nieudane pierwsze okrążenie nie załamało jednak Polaka.

Polski kierowca szybko narzucił bardzo szybkie tempo, co finalnie pozwoliło na awans na 10 miejsce. Giermaziak zapisuje sobie jednak na koncie punkty za 8 lokatą, ponieważ przed nim przyjechało dwóch kierowców niepunktujących w mistrzostwach. W końcowej klasyfikacji sezonu 2010 zajął 10 miejsce, oraz 2 w rankingu debiutantów.

Mniej szczęścia miał drugi kierowca Verva Racing Team, Robert Lukas, który po wycieku wody z chłodnicy musiał zakończyć wyścig.

Na mecie pierwszy zameldował się Nick Tandy, jednak zwycięstwo nie wystarczyło do zniwelowania 12-punktowej starty do René Rasta. Niemiec zajął na Monzy czwarte miejsce i wygrał Porsche Supercup.

Sezon 2011 będzie harówą dla inżynierów - mówi Ross Brawn >

Więcej o: