Rajd Polski. Kościuszko na mazurskich szutrach

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak reprezentujący zespół Dynamic World Rally Team wystartują w najbliższy weekend w 67. Rajdzie Polski. Dla jedynej polskiej załogi rywalizującej w Mistrzostwach Świata (WRC) będzie to pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten sezon startów przed polską publicznością. Podobnie jak w zakończonym właśnie Rajdzie Portugalii, załoga pojedzie samochodem Skoda Fabia S2000.

- Po dobrym wyniku na Rajdzie Portugalii teraz w pełni koncentruję się na starcie w Rajdzie Polski. Ten rajd ma zupełnie inną specyfikę. Jest dużo szybszy. Chcę tutaj powalczyć o zwycięstwo, ale zdaję sobie sprawę, że kandydatów do zwycięstwa jest wielu, więc na pewno nie będzie łatwo - powiedział Michał Kościuszko.

- Zgłoszonych jest 12 samochodów S2000 ale również szybkie będą auta grupy N, co pokazał Kajto wygrywając Rajd LOTOS. - Lubię przyjeżdżać do Mikołajek i cieszę się, że mogę w tym roku wystartować w Rajdzie Polski - dodał Michał.

67. Rajd Polski będący jednocześnie rundą tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy rozegrany zostanie w dniach 4-6 czerwca br. Zawodnicy będą mieli do pokonania 864 kilometry, w tym 16 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 255 kilometrów oesowych. W czasie tegorocznej imprezy aż czterokrotnie będzie można oglądać rajdowe załogi na torze w Mikołajkach.

Czołowi kierowcy Europy na Mazurach - Rajd Polski ?

Więcej o: