Formuła 2. Kowalska nie ukończyła wyścigu na torze Monza

Natalia Kowalska bardzo dobrze wystartowała do pierwszego wyścigu mistrzostw Formuły 2 na włoskim torze Monza. Polka, po bardzo obiecujących postępach na treningach zakończyła start na 6. okrążeniu, uderzona na dohamowaniu przed drugą szykaną przez bolid Hindusa Parthivy Sureshvarena. Rundę wygrał Brytyjczyk Jolyon Palmer, przed swoim rodakiem Deanem Stonemanem oraz Litwinem Kazimem Vasiliauskasem.

- Dostałam kolejną lekcję - od Formuły 2 i od życia. Możesz zrobić wszystko, co do Ciebie należy, a i tak skończyć poza torem - mówiła po starcie rozżalona Natalia.

Sędziowie ukarali kierowcę z Indii ostrzeżeniem, uzasadniając, że wyhamował on na bolidzie Polki. Parthiva Sureshvaren przeprosił też Natalię Kowalską.

Polka startowała z 18 pozycji, jednak po zamieszaniu na pierwszej szykanie wskoczyła na 14 miejsce. - Przed jednym z zakrętów w drugim sektorze hamowałam naprawdę późno, kiedy uderzył mnie Parthiva. Wypadłam z toru, zgasł mi silnik - opowiada Natalia. - Próbowałam go odpalić, ale bez rezultatu. W garażu okazało się, że Hindus uderzył w skrzynię biegów, która jest za tylną osią bolidu. Jest jeszcze kilka drobnych uszkodzeń tylnego zawieszenia.Mam nadzieję, że do drugiej sesji kwalifikacyjnej o godzinie 17.00 mechanicy zdążą przygotować mi bolid. Żal mi i szansy na punkty, i tych okrążeń, których nie przejechałam. Z każdym kółkiem się poprawiałam, mimo iż bolid był strasznie podsterowny. Strasznie mi przykro, staram się teraz myśleć tylko o tym, co jeszcze przede mną - powiedziała Polka.

Zmierzona prędkość bolidu Polki pod koniec prostej startowej to 287 km/godz. W drugiej sesji kwalifikacyjnej Natalia osiągnęła swój najlepszy czas na torze Monza: 1:42,761 sek. - poprawiając się od początku weekendu niemal o 2,4 sekundy. Do drugiego wyścigu, który odbędzie się w niedzielę o godz. 14.05 zawodniczka Cyfra + F2 Racing wystartuje z 10 pola. W 2. kwalifikacjach najszybszy był Jolyon Palmer.

Tegoroczny kalendarz rozgrywek Formuły 2:

16 - 18 kwietnia, Silverstone, Wielka Brytania, runda 1. i 2.

30 kwietnia - 2 maja, Marakesz, Maroko, runda 3. i 4.

21 - 23 maja, Monza, Włochy, runda 5. i 6.

18 - 20 czerwca, Zolder, Belgia, runda 7. i 8.

2 - 4 lipca, Algarve, Portugalia, runda 9. i 10.

16 - 18 lipca, Brands Hatch, Wielka Brytania, runda 11. i 12.

30 lipca - 1 sierpnia, Brno, Czechy, runda 13. i 14.

3 - 5 września, Oschersleben, Niemcy, runda 15. i 16.

17 - 19 września, Valencia, Hiszpania, runda 17. i 18.

Natalia Kowalska marzy o Formule 1 ?

Więcej o: