RAJD KOBIET "SOROPTIMIST RALLY"

RAJD KOBIET "SOROPTIMIST RALLY"

Magda Cieślik i Magda Lukas - załoga FORTUNA KAROTKA RALLY TEAM objęły honorowy, sportowy patronat nad Rajdem Kobiet.

6 kwietnia 2002r. o godzinie 9.30 w Warszawie w Ośrodku Automobilklubu Polska przy ul. Powstańców Śląskich 127 rozpoczął się Rajd Kobiet "SOROPTIMIST RALLY - FORTUNA KAROTKA". Głównym sponsorem rajdu i załogi jest firma AGROS-FORTUNA Sp. z o. o. producent soków marchwiowo-owocowych FORTUNA-KAROTKA. Organizatorem rajdu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Soroptimist International.

Sportowy patronat nad rajdem objęły zawodniczki jedynej kobiecej załogi rajdowej w Polsce Fortuna-Karotka Rally Team - Magdy Karotki: Magda Cieślik - kierowca oraz Magda Lukas - pilot. Obie panie zdobyły dwa lata temu Mistrzostwo Polski w klasie N-1., obecnie ścigają się w klasie N-4 i są przykładem na to, że dzięki wytrwałości i determinacji można osiągnąć sukces. Ich udział doda Paniom odwagi i sił, podobnie jak soki Fortuna-Karotka. Magda Cieślik i Magda Lukas popierają inicjatywy społeczne, pozwalające na wsparcie i rozwój zawodowy kobiet. Bez zastanowienia i z zadowoleniem podjęły decyzje o wystartowaniu w Rajdzie Kobiet i zbieraniu funduszy na rzecz Soroptimist International. Ich udział w Rajdzie 6 kwietnia będzie doskonałym sposobem na szerzenie idei soroptimizmu wśród aktywnych kobiet.

Magda Cieślik - Już po raz drugi startuję w Rajdzie organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Soroptimist International. Dwa lata temu brałam udział w Rajdzie Baby Jagi organizowanym przez Krakowski odziała Soroptimist. Jechałam jako pilot z dziennikarką Anną Lubartowicz. Zajęłyśmy nawet wysoką pozycję.

Magda Cieślik i Magda Lukas: - Bardzo cieszymy się, że sportowy patronat nad Rajdem Kobiet został powierzony Fortuna-Karotka Rally Team jako kobieca załoga rajdowa popieramy inicjatywy społeczne wspierające inne kobiety.

Magda Lukas - Jestem zwolenniczką zbierania funduszy na szlachetny cel i musze przyznać, że bardzo podoba mi się idea soroptimizmu. Brałam już udział w akcji społecznej Rajdowcy Dzieciom, cały dzień zbierałam pieniądze na dzieci. Myślę, że nasza obecność podczas Rajdu Kobiet będzie miłym akcentem. Cieszymy się, że zostałyśmy zaproszone jako kobieca załoga rajdowa.

Podczas Rajdu Soroptimist RALLY - FORTUNA KAROTKA Magda Cieślik i Magda Lukas zaprezentowały pokazowy odcinek specjalny, na którym później rywalizowały zawodniczki Rajdu. Udzieliły także technicznych porad, pomogą, i podpowiedziały jak przejechać odcinki trasy.

Informacja prasowa załogi "Magdy Karotki"

Informacja powstała przy współpracy z serwisem www.rajdy.pl