Solberg prowadzi w Meksyku, kraksa Raikkonena

Norweg Petter Solberg przed drugim dniem prowadzi w Rajdzie Meksyku. Były mistrz Formuły 1 Kimi Raikkonen miał wypadek i już nie bierze udziału w zawodach

Pierwsze cztery miejscu na koniec pierwszego dnia zajęli kierowcy Citroena. 15 sekund za Solbergiem jest Francuz Sebastien Ogier.

Mistrz świata, Sebastien Loeb, był trzeci (27,5 s straty). Za nim uplasował się Hiszpan Dani Sordo.

Raikkonen, były kierowca McLarena i Ferrari w F1, uderzył w skałę na pierwszym etapie, uszkadzając układ kierowniczy w swoim Citroenie. Potem stracił pół godziny z powodu awarii pompy paliwowej.

Na koniec Fin ostatecznie rozbił samochód, który kilkukrotnie przekoziołkował.

- Jestem całkiem zadowolony z poranka - mówił za to Loeb, który miał problem, bo startował na początku stawki. Solberg zaczynał później, gdy trasa była już wyczyszczona przez innych kierowców. - Jechałem dobrze i biorąc pod uwagę warunki na drodze nie uszkodziłem za bardzo samochodu.

- Spodziewaliśmy się, że kierowcy z tyłu stawki skorzystają z sytuacji i wyjdą na prowadzenie... myślę, że dzisiaj każdy będzie w stanie pokazać, na co go stać - dodał Loeb.

Solberg wygrał pięć z dziewięciu etapów, które odbyły się tego dnia. W pozostałych górą był Ogier.

Najwyżej sklasyfikowanym Fordem poruszał się Fin Jari-Matti Latvala. Jest piąty.

Jego prowadzący w klasyfikacji rodak i kolega z drużyny Mikko Hirvonen, który wygrał w zeszłym miesiącu w Szwecji, uderzył w skałę, a na drugim odcinku w betonowy słup i zajął szóstą lokatę.

Kościuszko też szybki ?

Więcej o: