Trzynaście Mitsubishi Lancerów Evolution na starcie \

Trzynaście Mitsubishi Lancerów Evolution na starcie \

Już w najbliższy piątek nastąpi inauguracja tegorocznego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tradycyjnie pierwszą rundą w kalendarzu jest Zimowy Rajd Dolnośląski. Szesnasta edycja tego rajdu nie zapowiada się bynajmniej jako rajd o charakterze zimowym, bowiem obecnie tylko na jednym odcinku specjalnym, słynnej Spalonej zalegają łaty lodu i śniegu. Jeżeli warunki pogodowe nie ulegną zmianie to rywalizacja zostanie przeprowadzona tylko po suchych lub mokrych nawierzchniach asfaltowych.

Na liście zgłoszeń do rajdu widnieją 53 załogi, ale z najświeższych informacji wynika, że nie wszystkie stawią się na badaniu technicznym w Kłodzku. Spodziewany jest start tylko dwóch samochodów klasy WRC, a w grupie N jak zwykle najwięcej zawodników, aż dwunastu wybrało niezawodnego Mitsubishi Lancera Evolution. Jeden z Lancerów został natomiast zgłoszony w grupie A.

W Zimowym Rajdzie Dolnośląskim dojdzie do debiutu firmy Mitsubishi Stec Ralliart. W ubiegłym roku MMC Car Poland, wyłączny importer samochodów Mitsubishi w Polsce został również oficjalnym reprezentantem Ralliart Inc, sportowego ramienia Trzech Diamentów. 3 grudnia 2001, podczas polskiej premiery Mitsubishi Lancera Evo VII, MMC Car Poland udzielił autoryzacji świetnie już znanej w rajdowym światku firmie Zbigniewa Steca. W Zimowym Rajdzie Dolnośląskim wystartują dwa Lancery Evolution VI przygotowane przez Mitsubishi Stec Ralliart. Polski oddział Ralliartu zajmie się także obsługą serwisową tych samochodów. Doświadczony zespół mechaników będzie \"opiekował się\" Mitsubishi Lancerami Evo VI Tomasza Czopika, mistrza Polski grupy N w sezonie 2000 oraz sympatycznego duetu Magda Cieślik/ Magda Lukas.

- Jesteśmy przygotowani na wszystkie kaprysy aury, która w tym rajdzie może być jednym z czynników decydujących o końcowym sukcesie. W naszych samochodach serwisowych posiadamy między innymi różne typy zawieszeń, które w każdej chwili mogą zostać zmienione, aby samochody dostosować do panujących warunków. Dysponujemy również pełną gamą sportowych opon Michelin, z tymi posiadającymi kolce włącznie. Wszystko wskazuje jednak na to, że te ostatnie nie będą używane. Korzystającym z naszych usług załogom zapewnimy pełną obsługę serwisową, zgodną ze standardami Mitsubishi - powiedział Zbigniew Stec.

W 16 Zimowym Rajdzie Dolnośląskim, start Mitsubishi Lancerami Evolution awizują również inni znani kierowcy tacy jak mistrz Polski grupy N - Sebastian Frycz, wicemistrz - Michał Bębenek, drugi wicemistrz - Paweł Dytko czy weteran rajdowych i wyścigowych tras Jan \"Naczelnik\" Kościuszko. Rajdowy klan Steców będzie reprezentowany przez Mariusza, bratanka szefa Mitsubishi Stec Ralliart.

16 ZIMOWY RAJD DOLNOŚLĄSKI 22/23.02.2002 I runda rajdowych, samochodowych mistrzostw Polski 2002

Organizator: Automobilklub Ziemi Kłodzkiej

Biuro rajdu: Hotel \"Nasz Dom\" w Polanicy Zdroju

Odcinek testowy: 21 lutego, godz.07.30-11.30, Kłodzko (ul.Zajęcza)-Roszyce

Start rajdu: 22 lutego, piątek, godz.15.00, Kłodzko (dom handlowy Merkury)

Meta rajdu: 23 lutego, sobota, godz.16.45, Kłodzko (dom handlowy Merkury)

Trasa: 394,99 km

Odcinki specjalne: 11 (5 przejeżdżane dwukrotnie + 1)

Długość odcinków specjalnych: 151,60 km

Nawierzchnia odcinków specjalnych: asfalt (pokryty łatami lodu lub śniegu ?)

Najdłuższy OS: 18,27 km (OS-y 7/10, Międzylesie-Międzylesie)

Najkrótszy OS: 7,10 km (OS-3, Stary Wielisław-Krosnowice)

Parki serwisowe: tylko w jednym miejscu, Kłodzko - baza PKS

KALENDARZ RAJDOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI 2002

1 Zimowy Rajd Dolnośląski 22-23 lutego

2 Rajd Krakowski 12-13 kwietnia

3 Rajd ELMOT 3-4 maja

4 Rajd Polski (ME 20) 7-9 czerwca

5 Rajd Kormoran 28-29 czerwca

6 Rajd Rzeszowski 16-17 sierpnia

7 Rajd Wisły (ME 2) 6-7 września

8 Rajd Karkonoski (ME 5) 27-28 września

9 Rajd Warszawski 25-26 października

Informacja powstała przy współpracy z serwisem www.rajdy.pl