Karting: za dużo zawodników na Puchar Polski

Na kartodromie w Gostyniu odbyły się kolejne zawody Briggs&Stratton Karting Sport - II Runda Pucharu Polski. Do imprezy zgłosili się zawodnicy w siedmiu kategoriach. Ogółem w zawodach wzięło udział 49 zawodników zrzeszonych w 16 klubach. Cieszy coraz większa frekwencja na zawodach pucharowych.

Niestety dwie planowanych kategorii: E - 125 i Junior Rok 125 z uwagi na niewystarczającą liczbę zawodników nie zostały rozegrane. Jednakże zawodnicy z tych kategorii zostali dołączeni do innych i sklasyfikowani jak w zawodach towarzyskich.

 

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategorię Easykart 60 wygrał Kacper Bielecki UKS Energetyk Biłgoraj przed Marcelem Grudzińskim GKM Bałtyk Gdynia i Piotrem Herbeciem Automobilklub Rzemieślnik Warszawa.

W kategorii Młodzik 60 wygrał Jakub Czech Automobilklub Leszczyński przed Michałem Grzybem Automobilklub Wielkopolski i Błażejem Huminieckim Automobilklub Wielkopolski.

W kategorii Rotax Mini Max 125 wygrał Adam Zalewski Automobilklub Wielkopolski przed Pawłem Malczakiem Klub Motorowy Pionier Lublin i Mateuszem Surynowiczem Automobilklub Podlaski.

Kategorię Rotax Junior Max 125 wygrał Paweł Myszkier Automobilklub Rzemieślnik Warszawa przed Rafałem Berdysem Automobilklub Wschodni i Błażejem Wiśniewskim Automobilklub Leszczyński.

W kategorii Rotax Senior Max wygrał Seweryn Szczepanik Automobilklub Wschodni, ustanawiając nowy rekord Kartodromu w Gostyniu 40,746 sek. przed Stanisławem Kostrzakiem GKM Bałtyk Gdynia i Adrianem Czuchajem Automobilklub Wschodni.

 

Zobacz Roberta Kubicę na żywo na Grand Prix Węgier >