Hołowczyc z Kurzeją w Rajdzie Wisły.

Hołowczyc z Kurzeją w Rajdzie Wisły.

49 Rajd Wisły inauguruje drugą część sezonu mistrzostw Polski 2001. Krzysztof Hołowczyc, reprezentant Sobieski Rally Team, wystartuje w tym rajdzie z utalentowanym Łukaszem Kurzeją, z którym odniósł zwycięstwo w Rajdzie Kormoran. Hołek, który jest współliderem mistrzostw naszego kraju, podobnie jak w innych tegorocznych rajdach pojedzie Peugeotem 206 WRC przygotowanym przez belgijską firmę Kronos. Poprzednie starty Krzysztofa Hołowczyca w Rajdzie Wisły miały miejsce w latach 1995 i 1999. Ten ostatni był niezwykle udany, bowiem po odniesieniu zwycięstwa Hołek po raz trzeci zdobył tytuł mistrza Polski

- Po letniej przerwie nasz zespół jest już przygotowany do startu w Rajdzie Wisły. Z radością przyjęliśmy wiadomość, że po chwilowych perturbacjach rajd dojdzie do skutku i serial mistrzostw Polski nie zostanie uszczuplony. Sukces w Rajdzie Kormoran dodał otuchy Krzysztofowi jak i całemu zespołowi, a po zwycięstwach Peugeota w rajdach Madery i Finlandii mamy nadzieję na przedłużenie naszej szczęśliwej passy na drogach południowej Polski. Korzystając z okazji chciałbym potwierdzić, że po długich przemyśleniach i dyskusjach postanowiliśmy, iż Łukasz Kurzeja będzie do końca sezonu pilotem w naszym zespole. Decyzja została podjęta przez Krzysztofa i zespół po głębokiej analizie. Po zwycięstwie w Kormoranie widzimy szanse na długą współpracę tego duetu, a lepszym polem dla ich wspólnego rozwoju są starty w mistrzostwach Polski, a nie w rajdach zagranicznych, które znajdują się również w naszych planach na przyszły sezon i lata późniejsze.

Maciek Wisławski pozostaje w naszym teamie i w firmie Turning Point. Będzie bezpośrednio współpracował z Krzysztofem przekazując mu bezcenne informacje po przejechaniu trasy odcinków specjalnych, tuż przed ich zamknięciem.

Nie wydaje mi się, aby do ostatecznych rozstrzygnięć w mistrzostwach Polski mogło dojść przed ostatnim z ośmiu rajdów. Nie mniej Rajd Wisły będzie miał bardzo istotne znaczenie dla końcowych wyników. Uczynimy wszystko, aby zwyciężyć, co przybliży nas do sukcesu na zakończenie tegorocznego sezonu - powiedział Paul Turner, szef Sobieski Rally Team.

- To dla mnie wielka radość i zaszczyt, że Krzysztof i jego zespół znów obdarzyli mnie zaufaniem. Czeka mnie chyba jeszcze trudniejsze zadanie niż podczas Rajdu Kormoran. Będzie to mój pierwszy start samochodem WRC w asfaltowym rajdzie. Cel mam jeden - pomóc Krzysztofowi w odniesieniu zwycięstwa. To byłby jednocześnie dla mnie najwspanialszy prezent urodzinowy - stwierdził Łukasz Kurzeja.

- Nie mogę się już doczekać kolejnego startu. To nie będzie dla nas łatwy rajd. Szkoda, że z trasy wypadły dwa klasyczne odcinki specjalne: Salmopol i Zameczek. Pomimo tego rajd zapowiada się jako jeden z ciekawszych w całym, bardzo atrakcyjnym przecież sezonie. Jedziemy, aby walczyć o zwycięstwo - podsumował Krzysztof Hołowczyc.

ŁUKASZ KURZEJA

urodzony: 09.09.1979

stan cywilny: od 16 czerwca 2001 szczęśliwy mąż Moniki

mieszka: w Katowicach

klub: Automobilklub Śląski

zawód: student drugiego roku w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych na wydziale marketingu i zarządzania, specjalność: reklama

znajomość języków obcych: porozumiewa się po angielsku

licencja rajdowa: w połowie roku 2000 po dwóch zwycięstwach i jednym trzecim miejscu w KJS-ach (konkurs jazdy samochodem)

debiut: jako pilot w Barbórce Cieszyńskiej 2000

starty w rajdach: 5, Barbórka Cieszyńska z Michałem Juskowiczem (Fiat Seicento g.N), Moto 2001, Krakowski i Polski z Wojtkiem Musiałem (Peugeot 106 g.N), Kormoran z Krzysztofem Hołowczycem (Peugeot 206 WRC)

starty w mistrzostwach Polski: 3

zwycięstwa: Rajd Kormoran 2001

49 RAJD WISŁY 6 runda rajdowych, samochodowych mistrzostw Polski eliminacja mistrzostw Europy, współczynnik "2"

Organizator: Automobilklub Śląski

Baza rajdu: Wisła

Rekonesans przed rajdem: 4 i 5 września w godzinach 10.00 - 16.00

Start rajdu: 7 września, piątek, godz.09.00, Wisła - Plac Hoffa

Meta rajdu: 8 września, sobota, godz.18.10, Wisła - Plac Hoffa

Trasa: 536,56 km

Odcinki specjalne: 18 (6 przejeżdżanych trzykrotnie)

Długość odcinków specjalnych: 188,19 km

Nawierzchnia odcinków specjalnych: asfalt

Najdłuższy OS: 18,77 km (OS-y 3/6/9)

Najkrótszy OS: 5,10 km (OS-y 1/4/7)

Strefy serwisowe: w piątek A, B, C, D (Żywiec), w sobotę E, F, G, H (Ustroń)

Dalsze informacje: Sobieski Rally Team fax: 0-42 689 90 44 e-mail: abms@abm-s.com.pl

oficjalna informacja prasowa zespołu Sobieski Rally Team

Informacja powstała przy współpracy z serwisem www.rajdy.pl