Tragiczne sceny na słynnym wyścigu. Nie żyje dwóch zawodników

Wyścig Manx Grand Prix na Wyspie Man zebrał śmiertelne żniwo. Organizatorzy potwierdzili śmierć dwóch zawodników, obaj zginęli w wypadkach, które miały miejsce na przestrzeni trzech dni.

Brytyjczycy Ian Bainbridge oraz Gary Vines od wielu lat brali udział w wyścigach motocyklowych Manx Grand Prix na Wyspie Man. W tym roku także zgłosili się do rywalizacji, jednak zakończyło się to dla nich tragicznie.

Zobacz wideo Milik o biologicznym ojcu: Nie szukam z nim kontaktu

Fatalne wieści z Manx Grand Prix. Nie żyje dwóch uczestników

W niedzielę 20 sierpnia odbyła się pierwsza sesja kwalifikacyjna na torze Ballagarey. Doszło tam do wypadku, w którym zginął 33-letni Vines. Druga sesja kwalifikacyjna odbyła się we wtorek 22 sierpnia, w niej przy wyjeździe z wioski Kirk Michael życie stracił 69-letni Bainbridge. Oba zdarzenia zostały potwierdzone przez organizatorów w mediach społecznościowych. Rodzinie i bliskim złożono kondolencje.

Bambridge zadebiutował w wyścigu w 2005 roku na torze górskim. Najlepszy wynik osiągnął w Grand Prix Classic Senior Manx w 2010 roku, kiedy zajął ósme miejsce.

Wyścig Manx GP po raz pierwszy zorganizowano go w 1923 r. Jest on jednym z najbardziej śmiercionośnych w świecie sportów motorowych. Podobnie jest w przypadku bardziej znanego Isle of Man Tourist Trophy, także odbywającego się na Wyspie Man (267 ofiar od 1911 r.).

Awantura na Manx Grand Prix. Zawodnik wyrzucony z powodu narkotyków

Podczas wyścigu miał miejsce nieprzyjemny incydent. Debiutujący w Manx Grand Prix Manx Darryl Anderson, zawodnik w klasach Senior i Classic Senior MGP, został wykluczony z imprezy po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność narkotyków. "Sprawa zostanie przekazana Irlandzkiemu Związkowi Motocyklowemu (MCUI), krajowemu organowi zarządzającemu sportem motocyklowym w Irlandii, w celu przeprowadzenia formalnego procesu sądowego. Wyścigi Manx Grand Prix i Auto Cycle Union mają wspólną ścisłą politykę zerowej tolerancji dla obecności narkotyków i alkoholu wśród oficjeli i zawodników w czasie trwania zawodów" - przekazali organizatorzy w komunikacie.

Więcej o: