Fatalne wieści. Wypadł z trasy. Z około 50 metrów spadł na dno wąwozu

Nie żyje David Lopez Tomico, hiszpański kierowca samochodowy. W trakcie rajdu San Bartolome de Pinares jego samochód wypadł z trasy i zleciał w głąb wąwozu. Pomimo podjętej akcji ratunkowej jego życia nie udało się uratować.

W ostatnich dniach w świecie sportów motoryzacyjnych miało miejsce kilka bardzo przykrych zdarzeń. W czwartek 13 kwietnia w trakcie testów zginął Irlandczyk Craig Breen, a w sobotę 15 kwietnia w wypadku na trasie rajdu Villa de Tineo śmierć ponieśli dwaj Hiszpanie: kierowca Julio Cesar Castrillo i jego pilot Francisco Javier Alvarez.

Zobacz wideo Milik: Wychował mnie futbol, trener zastępował mi ojca

Kolejna tragedia w rajdach samochodowych. Nie żyje David Lopez Tomico

W minioną sobotę miał miejsce kolejny tragiczny w skutkach wypadek, tym razem podczas I edycji rajdu San Bartolome de Pinares. Na trasie drugiego odcinka specjalnego, w miejscowości El Herradon, David Lopez Tomico, prowadzący Abarth Grande Punto, wypadł z trasy z około 50 metrów i spadł na dno wąwozu.

Kacper Sztuka ze zwycięstwem na początek sezonu Polska ma następcę Roberta Kubicy. Wielki sukces 17-latka w Formule 4

Lopez Tomico i jego pilotka Natalia Rios Diaz zostali uwięzieni we wraku samochodu. Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby, ale nie udało się uratować życia kierowcy, który w wyniku obrażeń zmarł na miejscu. Ranna Rios Diaz została przetransportowana do szpitala, jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Santiago Canizares zareagował na śmierć Davida Lopeza Tomico

Po tragicznym wypadku organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu dalszej części rajdu. Kondolencje rodzinie i bliskim złożyły byłe zespoły oraz federacje sportów motorowych, a także Santiago Canizares, były bramkarz Valencii i Realu Madryt. "Przez kilka lat był moim mechanikiem, współkierowcą, a poza tym dobrym przyjacielem... Uściski dla jego wspaniałej rodziny" - napisał zawodnik, który po zakończeniu kariery próbował swoich sił w rajdach.

Kacper Gomólski Gwiazdor polskiej ligi "odstrzeliwał" rywali na torze. Dostał kontrę. Zdjęcie mówi wszystko

David Lopez Tomico od 2022 roku jeździł w zespole Vallejo Racing. Był nie tylko kierowcą, na koncie miał także starty w rajdach w roli pilota.

Więcej o: