Oficjalnie: Robert Kubica już wybrał. Wiadomo, gdzie będzie się ścigał

Choć Robert Kubica na dobre pożegnał się z Formułą 1, to nie zakończył jeszcze kariery kierowcy wyścigowego. W tym roku zobaczymy go w serii WEC. Będzie jeździł w ekipie WRT, z którą już współpracował.

Robert Kubica odszedł z zespołu Alfy Romeo po trzech latach współpracy. Był tam kierowcą rezerwowym. W 2021 r. pojechał w dwóch wyścigach, zastępując w Grand Prix Holandii i Grand Prix Włoch zakażonego koronawirusem Kimiego Raikkonena. Pewne jest, że nie wróci już do Formuły 1. Opuścił Alfę Romeo razem z Orlenem, ale koncern został sponsorem AlphaTauri i nie zapewnił mu miejsca w teamie w jakiejkolwiek roli. Kilka dni po ogłoszeniu przez Orlen nowej współpracy Kubica przedstawił swoje plany na 2023 r. Są konkretne i zgodne z zapowiedziami krążącymi w mediach.

Zobacz wideo Adwokaci Cezarego Kucharskiego: Uważamy, że nasz klient nie ma nic do ukrycia

Kubica będzie się ścigał w WEC

Polski kierowca wejdzie razem z Orlenem do Teamu WRT. Koncern będzie sponsorem tytularnym ekipy. Kubica i WRT współpracowali ze sobą już wcześniej, w 2021 r. Wówczas Polak został mistrzem European Le Mans Series, razem z kolegami z zespołu - Szwajcarem Louisem Deletrazem i Chińczykiem Yifeiem Ye.

W tym sezonie Kubica także będzie jeździł z Deletrazem, a trzecim kierowcą zostanie 23-letni Portugalczyk Rui Andrade.

"Robert Kubica wraca do ekipy WRT. W sezonie 2023 powalczy w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, a załogę ORLEN Team WRT w cyklu WEC wraz z nim tworzyć będą Louis Delétraz i Rui Andrade. Mocny skład, będzie ostra walka w LMP2!" - napisał na Twitterze Mikołaj Sokół.

Kubica będzie kierowcą WRT przynajmniej przez rok. Nie można wykluczyć dalszej współpracy, a WRT ma ambitne plany wejścia do Hypercarów, czyli do najwyższej klasy prototypów. Niedawno osiągnęło porozumienie z marką BMW, która zastąpiła Audi, które wycofało się z serii wyścigów długodystansowych, stawiając na Formułę 1.

Nowy sezon długodystansowych mistrzostw świata WEC rozpocznie się 17 marca. Pierwszą rundę zaplanowano na amerykańskim torze Sebring na Florydzie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.