18-letni Eryk Goczał wygrał 13. etap Rajdu Dakar kierując jedną ręką. "Mam w oczach łzy"

Eryk Goczał z kolejnym triumfem podczas tegorocznej edycji Rajdu Dakar. 18-latek okazał się najlepszy na 13. etapie wyścigu w kategorii lekkich pojazdów SSV, co było czwartym jego zwycięstwem podczas zmagań w 45. edycji Rajdu. W niedzielę Polak powalczy o triumf w klasyfikacji końcowej.

W ostatnią sobotę 2022 roku (31 grudnia) rozpoczęła się 45. edycja Rajdu Dakar. Od początku rywalizacji kapitalnie w klasie lekkich pojazdów SSV (UTV) spisuje się zaledwie 18-letni Eryk Goczał, który w wyścigu bierze udział z hiszpańskim pilotem Oriolem Melą. Kierowca jest wiceliderem klasyfikacji generalnej na jeden etap przed końcem zmagań, a w sobotę wygrał czwarty etap w tegorocznej rywalizacji.

Zobacz wideo Dawid Kubacki wypalił do dziennikarzy: Laktacji jeszcze nie rozkręciłem

Eryk Goczał mknie po końcowy sukces. Czwarta wygrana Polaka

Podczas 13. etapu wyścigu, który odbył się w sobotę 14 stycznia, Eryk Goczał przyjechał na metę z czasem 2 godzin 35 minut i 13 sekund, co było najlepszym wynikiem wśród wszystkich kierowców. Drugi był aktualny lider klasyfikacji generalnej - Litwin Rokas Baciuska. Strata do 18-latka z Polski wyniosła 4 minuty i 19 sekund, co sprawiło, że jego przewaga w klasyfikacji końcowej nad Polakiem zmniejszyła się do 3 minut i 24 sekund. W niedzielę okaże się, kto ostatecznie będzie najlepszym kierowcą Dakaru 2023 w kategorii SSV. W czołowej "10" 13. etapu znalazło się jeszcze dwóch Polaków - brat Eryka - Michał i ojciec Marek.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Dałem dzisiaj wszystko z mojego serca. Koło 30. kilometra wpadliśmy w ogromną dziurę. Chyba zrobiłem sobie coś w lewą rękę. Musiałem prowadzić tak naprawdę jedną ręką. Bardzo się starałem, robiłem wszystko, co tylko mogłem - powiedział po wjeździe na metę sobotniego etapu najmłodszy z familii  Goczałów. 

Eryk Goczał zapowiedział, że w niedzielnym etapie będzie do końca walczył z Litwinem o triumf w klasyfikacji generalnej. Polak nie jest bez szans. - To był trudny etap, ale mieliśmy na nim sporo frajdy. Bardzo dziękuję mojej rodzinie - to było prawdziwe zespołowe zwycięstwo. Mam w oczach łzy, to pomieszanie ogromnego bólu w ręce i szczęścia z tego wyniku. Jutro walczymy o wygraną - dodał.

Wyniki 13. etapu Rajdu Dakar w kategorii lekkich pojazdów SSV:

  1. Eryk Goczał - 02:35:13
  2. Rokas Baciuska - 02:39:32
  3. Yasir Seaidan - 02:45:09
  4. Pav Navarro - 02:45:16
  5. Marek Goczał - 02:46:00
  6. Michał Goczał - 02:46:58
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.