Nie żyje Zbigniew Cieślar. "Szok i niedowierzanie". Miał 51 lat

W wieku 51 lat zmarł Zbigniew Cieślar. Były kierowca i pilot rajdowy przegrał walkę z ciężką chorobą, o której dowiedział się w zeszłym roku. - Szok i niedowierzanie - czytamy na profilu Grupy Rajdowo-Wyścigowej Rozdziele, która poinformowała o śmierci Cieślara.

W 2021 roku Zbigniew Cieślar dowiedział się, że choruje na wtórny nowotwór kręgosłupa, żeber i miednicy. Pilot i kierowca rajdowy rozpoczął leczenie onkologiczne, ale podczas tego procesu nastąpił udar niedokrwienny mózgu. Po długiej walce z chorobą zmarł w sobotę 12 listopada.

Zobacz wideo Jak bardzo zaskoczył Michniewicz? "Wprowadził nas wszystkich nieco w maliny"

"Są takie chwile, kiedy człowiek nie wie, co napisać lub powiedzieć". Nie żyje Zbigniew Cieślar

Zbigniew Cieślar diagnozę o chorobie usłyszał niedługo po zdobyciu mistrzostwa Polski w klasie 3, kiedy pełnił funkcję pilota Łukasza Byśkiniewicza. Podczas jednego z wyścigów poczuł ból w kręgosłupie i został poddany szczegółowym badaniom.

- Badania przynosiły złe diagnozy - poważne zmiany rakowe na narządach wewnętrznych. Onkolodzy stwierdzili, że nowotworem pierwotnym mógł być nowotwór płuc lub pęcherza moczowego - pisał Cieślar na portalu zrzutka.pl, gdzie stworzono zbiórkę na leczenie kierowcy. 

- Jestem mocny. Od samego początku wierzę w to, że cuda się zdarzają. Będę walczyć do końca. Liczę, że poza zatrzymaniem raka, uda mi się go pokonać. Będzie dobrze. Jestem po czterech chemiach i naświetlaniach. Teraz czekam na wyniki, które mają przyjść za trzy-cztery tygodnie. Wtedy będzie wiadomo więcej  - mówił Cieślar w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Choroby nie udało się jednak przezwyciężyć i wieczorem, 11 listopada, Zbigniew Cieślar zmarł w wieku 51 lat. - Są takie chwile, kiedy człowiek nie wie, co napisać lub powiedzieć. Niestety dziś ok. godzin 21:00 odszedł od nas Zbigniew Cieślar. Rodzinie oraz bliskim znajomym składamy najszczersze kondolencje. Zbyszku, spoczywaj w pokoju. Szok i niedowierzanie...- napisała na Facebooku Grupa Rajdowo-Wyścigowa Rozdziele.

- Nie tak miał zakończyć się ten rajd…Zmarł Zbigniew Cieślar, nasz fantastyczny kierowca i pilot rajdowy, a przede wszystkim sympatyczny i zawsze chętny do pomocy człowiek, wiślanin - pożegnało kierowcę miasto Wisła, w którym mieszkał. 

W trakcie sportowej kariery Zbigniew Cieślar zdobył dwukrotnie tytuł Rajdowego Samochodowego Mistrza Polski. W 2008 roku w klasie A-7 i w 2021 roku w klasie 3. W zawodach rajdowych startował 31 razy jako kierowca i 149 razy jako pilot.

Więcej o: