Media: Słynny rajdowiec Sobiesław Zasada potrącił na pasach 10-latkę

Sobiesław Zasada, znany polski rajdowiec i przedsiębiorca, potrącił w Krakowie na pasach 10-latkę - poinformował "Super Express".

- Do zdarzenia doszło w pobliżu szkoły na Salwatorze. 92–letni Zasada został ukarany mandatem, otrzymał także punkty karne. Świadek twierdzi, że rajdowiec chciał uciec z miejsca zdarzenia i nie zainteresował się poszkodowanym dzieckiem - czytamy w "Super Expressie". Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek przed godz. 17 na krakowskim Salwatorze.

Zobacz wideo Roman Kołtoń o upadku Złotej Piłki. "Nadróbmy to, Lewandowski zmiażdżył"

Sobiesław Zasada potrącił 10-letnię dziewczynkę. "Kierowca nie wysiadł"

- Potwierdzam, że 13 października na przejściu przy ul. Kościuszki 92–letni kierowca audi potrącił 10–letnią dziewczynkę. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa z uwagi na to, że dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń. Sprawa została zakończona, a kierowca ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych, który przyjął - powiedział Piotr Szpiech, rzecznik prasowy KMP w Krakowie.

– To dziecko stało przed przejściem dla pieszych i czekało. Nadjechał autobus, zatrzymał się i przepuścił dziewczynkę. Gdy była już na pasach, samochód audi, który wyprzedzał autobus z prawej strony, wjechał w nią. Kierowca nie wysiadł, w tym czasie dziewczynka wstała i, będąc w szoku, uciekła – powiedział "Super Expressowi" mężczyzna widzący wypadek

Sobiesław Zasada to jeden z najbardziej utytułowanych polskich rajdowców. Bogata kariera kierowcy przyniosła mu liczne tytuły mistrzowskie, wywalczone nie tylko w krajowych zawodach, ale także na arenie międzynarodowej.

Kierowca triumfował w 148 imprezach sportowych, 11 razy zdobywał tytuł mistrza Polski, trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy (w latach 1966-1967 i w roku 1971) oraz trzykrotnie zdobywał tytuł wicemistrza Europy (lata 1968-1969 oraz sezon 1972). Niewielu jest kierowców, którzy mogą poszczycić się takimi osiągnięciami.

W swojej karierze polski kierowca reprezentował najlepsze rajdowe teamy. Sobiesław Zasada był fabrycznym kierowcą Steyr-Puch, Porsche, Mercedes-Benz oraz BMW. Dąbrowski kierowca reprezentował też Lancię, Forda, Rovera oraz zespół BMC Cooper.

Więcej o: