Nie żyje 26-letni Chrissy Rouse. Dramatyczne skutki wypadku

Chrissy Rouse, angielski motocyklista zmarł na skutek poważnych obrażeń głowy, których doznał podczas wyścigu w ramach wyścigu British Superbike. Lekarzom nie udało się uratować 26-latka, który od kilku dni przebywał w śpiączce.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w ostatnią niedzielę podczas trzeciego wyścigu w ramach Bennetts British Superbike Championship na Donington Park w Castle Donington w hrabstwie Leicestershire. W trakcie pierwszego okrążenia Rouse zaliczył upadek, a po chwili uderzył w niego inny kierowca, powodując poważne obrażenia głowy u Anglika.

Zobacz wideo Bolid eksplodował niczym bomba. Te systemy uratowały życie Romaina Grosjeana [F1 Sport #37]

26-letni kierowca nie żyje

Wyścig od razu został zatrzymany, a na torze pojawił się zespół medyczny, który przetransportował kierowcę do centrum medycznego na torze. Rouse został tam ustabilizowany i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, po czym przewieziono go do szpitala w Nottingham w celu dalszego leczenia. Krótko po przyjęciu przeszedł pilny zabieg neurochirurgiczny.

Pomimo wysiłków lekarzy i personelu medycznego, w czwartkowe popołudnie przekazano informację o śmierci angielskiego kierowcy. Obrażenia głowy doznane na skutek wypadku były na tyle poważne, że nie zdołano go uratować. Rouse zmarł w wieku 26 lat.

 

Wiele tytułów i zwycięstw Rouse'a

Chrissy Rouse zaczął przygodę ze sportami motorowymi w wieku zaledwie siedmiu lat od jazdy na Malaguti 50, po czym przerzucił się na motocross. W 2008 roku zaczął rywalizować w wyścigach szosowych, natomiast w wieku 14 lat zdobył pierwszy tytuł mistrzowski w swojej kategorii wiekowej. Rok później awansował do brytyjskich mistrzostw 125GP.

W 2013 roku Rouse zdominował sezon w Triumph Triple Challenge, odnosząc 10 zwycięstw i zdobywając tytuł na dwa wyścigi przed końcem rozgrywek. Następnie Anglik rywalizował w klasie Superstock, a w 2020 roku sięgnął po kolejny tytuł z zespołem Crowe Performance BMW. W tym roku zadebiutował jako zawodnik w brytyjskiej klasie Superbike.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.