Jacek Lonka nie żyje, miał 58 lat. Zginął tak, jak syn

W niedzielę polski świat motocrossu stracił jedną z najwybitniejszych postaci. Wielokrotny mistrz Polski Jacek Lonka zmarł w wyniku odniesionych obrażeń po wypadku na torze w Obornikach Wielkopolskich. Miał 58 lat. Trzy lata wcześniej zginął również jego syn Łukasz.

Jacek Lonka od kilku lat nie brał już udziału w zawodach motocrossowych, ale w sobotę pojawił się na treningu w Obornikach, w województwie wielkopolskim. Podczas jednego z przejazdów doznał tragicznego w skutkach wypadku. Lonka spadł z motoru i uderzył głową o ziemię. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. 

Zobacz wideo Romain Grosjean był wielkim przeciwnikiem tej zmiany. Teraz może jej dziękować za życie

Jacek Lonka nie żyje. Wielokrotny mistrz Polski zmarł wskutek obrażeń po wypadku

Niestety lekarzom nie udało się go uratować i dzień później zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Miał 58 lat. To kolejna tragedia, jaka dotknęła tę rodzinę. W 2019 roku na torze zginął także jego syn Łukasz, który  mógł się pochwalić zdobytymi medalami w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych. 29-latek uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów pod Lubartowem. Na miejscu został reanimowany, a następnie przewieziono go do szpitala. Zmarł w nim kilka dni później. 

Alpine się skompromitowało. Stracili kierowcę i zapłacą za to ogromne pieniądzeAlpine się skompromitowało. Stracili kierowcę i zapłacą za to ogromne pieniądze

O pasji syna opowiedział kilka lat temu w wywiadzie z Głosem Wielkopolski. - Syn sam musi zdecydować, czy chce się bawić w motocross. Ja do niczego chłopaka zmuszać nie będę. To nie geny decydują o zainteresowaniu motocrossem i o dobrych wynikach. Łukasz od najmłodszych lat interesował się tym sportem. Miał kontakt z motocyklami. Spodobało mu się to. Gdyby nie polubił motocrossu, to nie miałby takich osiągnięć - wyznał Jacek Lonka. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jacek Lonka był wielokrotnym mistrzem Polski w motocrossie. Zdobywał medale zarówno w kategoriach indywidualnych, jak i drużynowych.  W przeszłości występował w takich zespołach jak między innymi Motoklub Zjednoczeni Września, Unia Poznań lub Budowlani Gdańsk. 

Max Versappen komentuje przerwane kwalifikacje do GP HolandiiRodacy zirytowali Vertappena podczas kwalifikacji do GP Holandii. "To głupie"

Więcej o: