Wrze w Finlandii po zgodzie dla Rosjan. "To obrzydliwe"

- To obrzydliwa sytuacja - stwierdził Riku Bitter, jeden z organizatorów tegorocznego Rajdu Finlandii WRC. Fin odniósł się w ten sposób decyzji władz światowej organizacji, która dopuściła do startu rosyjskich sportowców, pomimo sprzeciwu wcześniej wspomnianych organizatorów i sponsorów.

Tegoroczny Rajd Finlandii rozpocznie się w czwartek 4 sierpnia od odcinka specjalnego w Rannankyla. Początkowi rywalizacji towarzyszy jednak wiele kontrowersji związanych z listą startową. Jest na niej bowiem zarejestrowanych trzech zawodników z Rosji: Nikołaj Griazin, Konstantin Aleksandrow oraz Witalij Antonow, a taki stan rzeczy nie podoba się organizatorom zawodów. 

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Hungary F1 GP Auto RacingFernando Alonso ośmiesza szefa Alpine. Potężny chaos w zespole F1

Niecodzienna sytuacja w WRC. Rosyjscy zawodnicy wystąpią w rajdzie, choć nie chcą tego organizatorzy

Jak powiedział bowiem szef fińskiego związku motorowego Riku Bitter, decyzja ta została wymuszona przez światową federację FIA: - Musimy przestrzegać przepisów FIA. Jeżdżą bez symboli państwowych, flag i hymnów państwowych. To obrzydliwa sytuacja, ale jednak są to zawody międzynarodowe, musimy przestrzegać regulaminu. Gdyby był to rajd krajowy, to postąpilibyśmy inaczej - powiedział cytowany przez svenska.yle.fi.

Podobny komunikat zdecydowała wydać się firma Secto Automotive, która jest oficjalnym sponsorem tegorocznego Rajdu w Finlandii: - Sprawa wojny jest nam bardzo bliska, od samego jej początku wspieramy naród ukraiński. Opinia Secto jest taka: rosyjscy kierowcy nie powinni mieć prawa wystąpić w Finlandii. Gdybyśmy mieli jakiś wpływ na to, na pewno byśmy go wykorzystali. Oświadczamy ponadto, że logo firmy nie znajdzie się na samochodach rosyjskich zawodników.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Hungary F1 GP Auto RacingMax Verstappen potępia zachowanie kibiców Red Bulla. "Obrzydliwe"

Rosyjscy kierowcy wystąpili już wcześniej podczas rajdów WRC. Ich przyjazd udało się za to zablokować w czasie ostatniej rundy w Estonii. Zakaz został wydany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Liderem klasyfikacji kierowców jest natomiast obecnie Fin Kalle Rovanpera.

Więcej o: