Michael Fassbender rozbił auto w wyścigu 24h Le Mans. Aktor miał sporo szczęścia

Michael Fassbender bierze udział w kwalifikacjach do wyścigu 24h Le Mans. Podczas zawodów aktor miał groźnie wyglądający wypadek, po którym rozbił auto. Na szczęście kierowca nie doznał poważnych obrażeń.

W środę rozpoczęły się kwalifikacje do wyścigu 24h Le Mans. Jednym z kierowców, którzy biorą udział w tych zawodach, jest niemiecko-irlandzki aktor Michael Fassbender. Zawodnik reprezentuje barwy niemieckiego zespołu Proton Competition w klasie GTE Am. 

Zobacz wideo Szpilka nie uwierzył w nokaut Pudzianowskiego. Kulisy gali KSW 70 [WIDEO]

Groźny wypadek Fassbendera. Aktorowi nic się nie stało

Fassbender debiutuje w 24h Le Mans. Mimo to rozpoczął wyścig bardzo udanie. Niemiec kierujący Porsche 911 RSR przez pewien czas znajdował się nawet na pierwszym miejscu w wyścigu. Niestety nie zakończył zawodów w równie dobry sposób. 

Podczas czwartego okrążenia aktor stracił panowanie nad swoim samochodem i z dużą prędkością uderzył w otaczające tor barierki. Auto po zderzeniu zaczęło się kręcić wokół własnej osi, ale na szczęście pozostali kierowcy znajdowali się w odpowiednio dalekiej odległości i zdążyli wyminąć rozbity samochód. Sam kierowca wyszedł z tego wypadku bez większych obrażeń. 

Artiom ŁagutaWykluczony Artiom Łaguta znalazł w Polsce nową dyscyplinę. Wygrał i pokazał nagrodę

Na temat zderzenia Fassbendera wypowiedział się komentujący ten wyścig Grzegorz Gac. - Miał sporo szczęścia. Uderzył z dużą prędkością, ale pod łagodnym kątem. To było takie muśnięcie. Kąt tego uderzenia bardzo mocno skompensował jego siłę. Wygląda na to, że mechanicy powinni dać sobie radę z naprawą tego samochodu - powiedział komentator Eurosportu. 

W rozgrywkach 24h Le Mans bierze udział także Robert Kubica. Polski kierowca wraz ze swoim zespołem Prema Orlen Team zajęli szóste miejsce podczas środowych kwalifikacji, dzięki czemu awansowali do czwartkowego Hyperpole. Wyścig 24h Le Mans rozpocznie się 11 czerwca. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Michael Fassbender jest znanym aktorem telewizyjnym i teatralnym. Zagrał między innymi w "Bękartach Wojny" i serii "X - Men". Od 2020 roku bierze udział w wyścigach. Do tej pory wystąpił w dwóch edycjach Porsche Supercup

Dramatyczny wypadek Nickiego Pedersena w żużlowej ekstralidze.Feralny wypadek może zakończyć karierę Pedersena. W tle polisa ubezpieczeniowa

Więcej o: