Formuła 4. Polak najlepszy na torze Jerez

Tymek Kucharczyk zwyciężył w wyścigu drugiej rundy mistrzostw Hiszpanii Formuły 4. Polak był najszybszy na torze Jerez. Dla Kucharczyka była to pierwsza wygrana po awansie do bolidów jednomiejscowych.

16-letni Kucharczyk do ubiegłego sezonu występował w kartingu. Teraz występuje w bolidach jednoosobowych, w których już odnosi sukcesy. W trzech pierwszych wyścigach tegorocznych mistrzostw 16-letni Polak finiszował na podium, a teraz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 4.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Tymek Kucharczyk najszybszy w Formule 4

W sobotę okazał się najszybszy w pierwszym z trzech wyścigów drugiej rundy podczas mistrzostw Hiszpanii. Kucharczyk wyprzedził Nikolę Tsolova, który na ostatnich metrach bardzo naciskał naszego zawodnika.

Charles Leclerc najlepszy. Kolizja zakończyła kwalifikacje Grand Prix MonakoCharles Leclerc najlepszy. Kolizja zakończyła kwalifikacje Grand Prix Monako

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Polak, należący do zespołu MP Motorsport, ruszał na trasę sobotniego wyścigu z drugiego miejsca. Bardzo szybko jednak objął prowadzenie i wypracował sobie około jednosekundową przewagę nad resztą stawki, której nie oddał już do końca wyścigu. Pomimo nacisków wspomnianego Tsvolova, Kucharczyk odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze w Formule 4.

"Smakuje to bardzo dobrze". Kucharczyk o zwycięstwie

- Czuje się bardzo dobrze. Udało się wyszarpać zębami i obronić pierwszą pozycję na tych dwóch ostatnich okrążeniach, więc smakuje to bardzo dobrze - powiedział 16-latek po zakończeniu rywalizacji.

Nikita MazepinTak rosyjski multimilioner reaguje na stratę willi wartej 100 mln euro: Nie wyleję łez

- Na pierwszym zakręcie Tsolow pojechał ciasno. Ja zaatakowałem po wewnętrznej na drugim zakręcie, gdzie było trochę szerzej, a potem trzymałem się na zewnętrznej bok w bok, aż do piątego zakrętu, który był w prawo, co dało mi przewagę. Musiał mnie po prostu puścić. Choć pod koniec znów mnie dopadł, udało mi się obronić - dodał Kucharczyk.

Jutro na Jerez odbędą się jeszcze kwalifikacje oraz dwa kolejne wyścigi drugiej rundy hiszpańskiej Formuły 4.

Więcej o: