91-letni były szef F1 zatrzymany na lotnisku. Grożą mu trzy lata więzienia

Były szef Formuły 1 Bernie Ecclestone został zatrzymany na lotnisku w Brazylii. 91-latek miał przy sobie broń, czego bezwzględnie zakazuje brazylijskie prawo.

Do zatrzymania doszło na lotnisku Viracopos w Campinas. 91-latek miał przy sobie pistolet LW Seecamp 32, jednak - jak tłumaczył się policji - nie wiedział, że znajduje się on obecnie w jego bagażniku. Nielegalne posiadanie broni grozi w Brazylii trzyletnim więzieniem.

Zobacz wideo "Zawieszam rękawice (ale tylko na chwilę) na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Kibice narzekają na ujęcia z drona w transmisji z wyścigów Formuły 1.Wyścigi F1 pokazywane przez drony. Kibice wściekli. "Dostałem choroby lokomocyjnej"

Bernie Ecclestone zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

Ecclestone został wypuszczony po wpłaceniu 6060 reali (około tysiąca funtów) kaucji. 91-latek udał się ponownie na lotnisko i prywatnym odrzutowcem poleciał do Szwajcarii.

Jak twierdzi Reuters, w Brazylii był on na kilku wydarzeniach motorsportowych, w tym na wyścigach Stock Car, a także spotkał się z byłym kierowcą Formuły 1 i trzykrotnym mistrzem świata Nelsonem Piquetem. Ecclestone mieszka w Anglii, jednak często przebywa w Brazylii. Były szef królowej sportów motorowych kupił bowiem plantację kawy pod Sao Paulo.

Ponadto Ecclestone jest żonaty z obywatelką Brazylii Fabianą, która obecnie jest wiceprzewodnicząca FIA oraz członkinią Światowej Rady Sportów Motorowych. Dwa lata temu poinformował on także o narodzinach czwartego dziecka. Jego obecna żona jest od niego młodsza o 46 lat, a najstarsza córka ma 67 lat.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Robert Kubica z nadzieją na częstszą jazdę bolidem. Ważna zmiana w F1Robert Kubica o powrocie do F1. "Jestem postawiony w trudnej sytuacji"

91-latek przez długie lata był szefem i właścicielem Formuły 1. Dzięki sprawnym działaniom Brytyjczyka wartość F1 stopniowo wzrastała, aż zdecydował się on ją sprzedać. W 2017 roku jej nowym właścicielem została amerykańska firma Liberty Media, a transakcja opiewała o 8 miliardów dolarów. 

Więcej o: