Rajd Dakar. Jeden z samochodów wybuchł. "Nie wyklucza się zamachu"

Przed rozpoczęciem rajdu Dakar, który w tym roku odbywa się Arabii Saudyjskiej, doszło do wybuchu samochodu należącego do ekipy Sodicars. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. - Nie wykluczamy, że to zamach - powiedział dyrektor wyścigu David Castera.

Zgodnie z tradycją na początku stycznia wystartował Rajd Dakar. 44. edycja prestiżowego wyścigu po raz trzeci odbędzie się w Arabii Saudyjskiej. W Nowy Rok zawodnicy przejechali 19-kilometrowy prolog z Dżuddy do Hail, w którym bardzo dobrze zaprezentowali się polscy kierowcy. Przed rozpoczęciem wyścigu doszło jednak do bardzo nieprzyjemnego incydentu. 

Zobacz wideo Dakar to taniec ze śmiercią? "Co roku jest tragiczny wypadek"

Michael Schumacher w Poznaniu w 2007 r. Brizzi przybliża sytuację Schumachera. "Rzeczywistość maluje tragiczny obraz"

Jeden mężczyzna poważnie ranny w wyniku wybuchy samochodu. Hipoteza o zamachu

Jak podają francuskie media, w środę 29 grudnia doszło do wybuchu w samochodzie pomocniczym ekipy Sodicars. Siła eksplozji była na tyle duża, że spowodowała dziurę w podwoziu samochodu. Pojazd, w którym znajdowało się sześć osób, był w drodze na badanie kontrolne przed wyścigiem.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

W wyniku wybuchu poważnie ranny w łydkę został Philippe Boutron, który nie był w stanie wystartować w tegorocznej edycji rajdu. Mężczyzna został przetransportowany do Francji, gdzie przeprowadzone zostały operacje. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Boutron, który jest także prezesem występującego w Ligue 2 US Orleans, wystąpił dotychczas w ośmiu edycjach Rajdu Dakar

Jacques Villeneuve Krytykował Kubicę przy każdej okazji. Teraz sam ma kłopoty. Mistrz świata F1 prosił o ulgi dla biednych!

W sprawę zaangażowały się władze Arabii Saudyjskiej, prowadzą w niej śledztwo. - Nie wykluczamy, że to zamach, więc zdecydowaliśmy się znacznie zwiększyć środki bezpieczeństwa - powiedział David Castera, dyrektor Rajdu Dakar. Komunikat wydało także francuskie MSZ, które wezwało do zachowania czujności. "Nie wyklucza się hipotezy o popełnieniu przestępstwa. W Arabii Saudyjskiej utrzymuje się zagrożenie terrorystyczne. Należy zachować maksymalną czujność w życiu codziennym, zwłaszcza podczas podróży" - czytamy.

Michael Schumacher w barwach Ferrari w 2006 r. To już osiem lat od tragedii. Rodzina ukrywa Schumachera, ale szczegóły wyciekają

Trasa tegorocznej edycji Rajdu Dakar liczy blisko 8,4 tys. km, z czego ponad połowa to odcinki specjalne.  Rajd skończy się 14 stycznia w Dżuddzie.

Więcej o: