Leszek K. aresztowany! Jest decyzja. "Pięć innych osób razem z nim"

"Jest areszt dla znanego rajdowca Leszka K. Razem z nim do tymczasowego aresztu ma też trafić pięć innych osób" - poinformowało RMF FM.

RMF FM w środę jako pierwsze poinformowało, że Leszek K. - znany polski kierowca rajdowy - został zatrzymany w związku z działaniami w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmuje się oszustwami podatkowymi. Według ustaleń prokuratury członkowie tej grupy wykorzystywali przepisy węwnątrzunijne do zakupu luksusowych samochodów z tzw. klasy premium.

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Kompromitacja sędziów w GP Arabii Saudyjskiej. W F1 nie może być normalnieKompromitacja sędziów w GP Arabii Saudyjskiej. W F1 nie może być normalnie

Auta kupowane były za granicą lub na terenie autoryzowanych salonów samochodowych w Polsce. Trafiały do klientów w kraju. Ich faktyczna wartość miała być obniżana o podatek VAT oraz należności akcyzowe. Do tych operacji - jak ustalili śledczy - zakładane były fikcyjne spółki w kraju i za granicą.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Grupa działała w latach 2015-2016 w Krakowie, Warszawie oraz innych miejscowościach w Polsce. Łącznie zatrzymano sześć osób. Wśród zatrzymanych, którzy obecnie przebywają w areszcie, był także kierujący grupą przestępczą. W środę PAP nie podał, czy tą osobą był Leszek K., ale informował, że wszystkim przedstawiono zarzuty udziału w grupie przestępczej, której przedmiotem działania były przestępstwa o charakterze karno-skarbowym, przeciwko dokumentom i pranie brudnych pieniędzy. Za zarzucane czyny grozi im 15 lat więzienia.

Luksusowe samochody - jak przekazał rzecznik prokuratury okręgowej w Krakowie - kupowane były za granicą lub w Polsce w autoryzowanych salonach i trafiały na rynek w kraju. Przy wykorzystywaniu przepisów, które pozwalały obniżyć ich faktyczną wartość o podatek VAT oraz o należności akcyzowe. Skarb Państwa - jak informuje PAP - stracił na tym procederze co najmniej trzy miliony złotych.

Leszek K. aresztowany. "Razem z nim do aresztu ma trafić pięć innych osób"

W czwartek informacje z środy się potwierdziły i RMF FM podało, że wśród zatrzymanych jest Leszek K. i pięć innych osób, które trafi do tymczasowego aresztu. "Jest areszt dla znanego rajdowca Leszka K. Razem z nim do tymczasowego aresztu ma też trafić pięć innych osób" - czytamy na Twitterze "Fakty RMF FM".

Sędziowie faworyzują Hamiltona? Red Bull grzmi po GP Arabii SaudyjskiejSędziowie faworyzują Hamiltona? Red Bull grzmi po GP Arabii Saudyjskiej

Leszek K. to wielokrotny rajdowy mistrz Polski

Leszek K. to znany polski kierowca rajdowy. Debiutował w 1988 roku w Rajdzie Elmot, jadąc Fiatem 126p. W 1998, 2001, 2006 i 2007 roku startował w rajdach WRC (debiutował w Monte Carlo). To także wielokrotny mistrz Polski, bo tytuł najlepszego rajdowcy w kraju w klasyfikacji generalnej zdobywał w 2002, 2004, 2005 i w 2006 roku. Jeździł m.in. samochodami: Renault Clio, Mitsubishi Lancer Evo, Subaru Impreza WRC, Toyota Corolla WRC, Peugeot 206 WRC, Subaru Impreza gr. N, Peugeot 207 S2000, Peugeot 307 WRC.

Więcej o: