Orlen zdradzi szczegóły współpracy z Kubicą. Specjalna konferencja prasowa

W środę odbędzie się specjalna konferencja prasowa, na której Robert Kubica zdradzi swoje plany na najbliższy sezon. Poznamy także losy jego dalszej współpracy z Orlenem.

W zeszłym tygodniu stało się, jasne, że Robert Kubica nie będzie podstawowym kierowcą Alfy Romeo w sezonie 2022 Formuły 1. Nie znaczy to jednak, że współpraca kierowcy ze sponsorującym go Orlenem się zakończy. Wręcz przeciwnie, w środę Kubica ma prawdopodobnie ogłosić plany na najbliższe miesiące.

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Chociaż Kubica nie będzie jeździł w F1, to sporo wskazuje na to, że jego współpraca z Alfą Romeo jeszcze się nie zakończy. Polak wciąż może wsiadać do bolidu w trakcie wybranych treningów i testów.

Wielka walka o stanowisko trenera polskich siatkarzy. Pojawił się gorące nazwiskoWielka walka o stanowisko trenera polskich siatkarzy. Pojawił się gorące nazwisko

W środę konferencja Kubicy

Nie będzie to jednak jego główne zajęcie w nadchodzącym sezonie. Celem Kubicy jest regularna jazda, tak jak miało to miejsce w tym i poprzednim roku. Wydaje się, że Polak wciąż będzie jeździł w wyścigach długodystansowych.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jeszcze nie wiadomo, czy Kubica będzie chciał jeździć w długodystansowych mistrzostwach świata WEC i jeśli tak, to w jakim zespole. Wszystkie szczegóły mamy poznać na środowej konferencji prasowej. 

Battlefield 2042Tak źle jeszcze nie było. Battlefield 2042 jedną z najgorszych gier na Steam

Kubica współpracuje z Orlenem od 2019 roku. To wtedy Polak był kierowcą F1 w zespole Williamsa. W ostatnich dwóch sezonach krakowianin pełnił rolę rezerwowego kierowcy w Alfa Romeo i jednocześnie jeździł w serii DTM i European Le Mans Series.

Więcej o: