Kajetanowicz walczy o tytuł mistrza świata. Jego rywal miał potężny wypadek [WIDEO]

Kajetan Kajetanowicz walczy o mistrzostwo świata WRC3 i bierze udział w rajdzie Monza. W trakcie trzeciego odcinka specjalnego Francuz Adrien Fourmaux uderzył o skarpę, a jego samochód dachował. Na szczęście kierowcy i pilotowi nic się nie stało.

Rajd Monza odbywający się w dniach 18-21 listopada jest zwieńczeniem sezonu 2021 w WRC. Kierowcy walczą na 250 km odcinków o tytuł mistrzowski, a częścią tras jest legendarny tor oraz okolice Alp. Dla polskich kibiców szczególnie istotne są zmagania zawodników klasyfikacji WRC3. Na ten moment liderem zestawienia jest Kajetan Kajetanowicz, który ma siedem punktów przewagi nad Francuzem Yohan Rossel (135 do 127).

Zobacz wideo Zbigniew Boniek o sytuacji z Robertem Lewandowskim: Mam wątpliwości. Jednej rzeczy zabrakło

Istnieje prawdopodobieństwo, że tytuł mistrzowski może zostać rozstrzygnięty przez decyzję sędziów. Rossel został wykluczony z Rajdu Akropolu, który wygrał Kajetan Kajetanowicz. W trakcie badania kontrolnego okazało się, że przednia belka znajdująca się w zawieszeniu Citroena C3 Rally 2 była cięższa o 705 g od dopuszczalnej wagi - przepisy pozwalają na to, by belka ważyła 12245 g, a waga po Rajdzie Akropolu pokazała 12950 g.

Adrien Fourmaux dachował podczas trzeciego odcinka specjalnego. Na szczęście nic mu się nie stało

Początek piątkowych zmagań w Rajdzie Monza okazał się nieco utrudniony przez nieprzewidziane zdarzenia oraz warunki atmosferyczne. W trakcie trzeciego odcinka specjalnego Francuz Adrien Fourmaux dachował Fordem Fiestą po uderzeniu o skarpę. Samochód był mocno zniszczony, ale zawodnikowi i pilotowi nic się nie stało. Fourmaux był jedynym kierowcą, który wyjechał na piątkowe odcinki na miękkich oponach. "Wygląda na to, że ten wybór się nie opłacił. Powiedziałem mu, że to dla niego bolesna lekcja. Teraz jest bogatszy o to doświadczenie" - mówił na żywo Richard Millener, szef zespołu M-Sport.

W trakcie czwartego odcinka specjalnego jeden z kibiców zasłabł i potrzebował pilnej pomocy medycznej. Sędziowie od razu wywiesili czerwoną flagę. Wcześniej start został opóźniony przez gęstą mgłę w górach. Rywalizacji w czwartym oesie już nie wznowiono.

Po czwartym odcinku specjalnym w klasyfikacji WRC3 liderem jest Yohan Rossel, który ma 5,3 s przewagi nad Kajetanem Kajetanowiczem. Tym samym Francuz awansował w wirtualnej klasyfikacji na pierwsze miejsce z 152 pkt i ma siedem pkt więcej od polskiego kierowcy. Piąty odcinek specjalny trwa od godziny 13:45 czasu polskiego.

Więcej o: