Robert Kubica najgorszy w ostatnim zespole sesji. Rozczarowanie

Zespół Roberta Kubicy zajął ostatnie jedenaste miejsce w treningu przed 8h Bahrajn. Sam Polak również rozczarował, gdyż miał najgorszy czas w załodze High Class Racing.

Choć pod koniec października Robert Kubica zdobył tytuł mistrze serii ELMS, to nie oznacza, że sezon zakończył się dla Polaka. W ten weekend wystąpi w 8h Bahrajn w serii WEC. Piątkowy trening nie poszedł jednak po myśli Kubicy oraz jego zespołu.

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Kiepski występ Roberta Kubicy. Polak najgorszy w ostatnim zespole sesji treningowej

High Class Racing, w którym jeździ Kubica, zajęło ostatnie jedenaste miejsce w klasie LMP2. Polski kierowca rozczarował także indywidualnie, gdyż z czasem 1:55.547 był najwolniejszym kierowcą w załodze. Lepsi od niego okazali się Anders Fjordbach (1:54.340) oraz Dennis Andersen - (1:55.414). Takie wyniki to pewne zaskoczenie, gdyż zwykle to Kubica może pochwalić się najlepszymi wynikami w zespole.

Najlepszą ekipą podczas piątkowego treningu okazała się załoga Racing Team Nederland z czasem 1:50.513. Na wysokim czwartym miejscu znalazł się polski zespół Inter Europol Competition (1:51.314).

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Kwalifikacje 8h Bahrajn odbędą się w piątek 5 listopada o godzinie 15:30. W sobotę o godzinie 12:00 rozpocznie się natomiast wyścig. Transmisję występu w serii WEC Kubicy będzie można obejrzeć w Eurosporcie. 

Potężny wypadek na torze MonzaLatający bolid na Monzy! Groźne wypadki w ostatnim wyścigu sezonu [WIDEO]

W miniony weekend Robert Kubica wystąpił w 6h Bahrajn w tej samej serii. Polak zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ale jego koledzy z zespołu nie spisali się na miarę oczekiwań. Ostatecznie High Class Racing zajęło ósme miejsce w klasie LMP2. Dla Kubicy występy w dwóch ostatnich wyścigach  to ogromne doświadczenie, bo Polak nie ukrywa, że w 2022 roku chciałby zmienić serię ELMS na bardziej prestiżową WEC. 

Więcej o: