Wielki pech Roberta Kubicy! Polak otrzymał karę od sędziów! Ogromne straty

Przed startem do wyścigu 6h Bahrajn sędziowie postanowili anulować czas Roberta Kubicy, co oznacza, że jego team High Class Starting już na starcie poniesie spore straty.

Robert Kubica w kwalifikacjach do wyścigu wykręcił bardzo dobry czas - 1:50.979, który pozwolił duńskiemu teamowi zająć piąte miejsce w klasie LMP2. Jednak po zakończeniu kwalifikacji sędziowie dopatrzyli się, że polski kierowca na jednym z okrążeń złamał przepisy, wyjeżdżając poza tor.

Zobacz wideo

Robert Kubica wrócił do F1 po niemal dwóch latachTen ruch mógł zamknąć drzwi Kubicy! Ale do niego nie dojdzie. Koniec!

Sędziowie anulowali czas Kubicy i jego team rozpocznie wyścig odległej pozycji

Ostatecznie sędziowie zdecydowali się na ukaranie teamu High Class Racing, co doprowadziło do anulowania świetnego czasu Polaka. Oznacza to, że team z Danii na starcie przed wyścigiem spadnie aż o pięć miejsc, z piątego na dziesiąte, i będzie się mu liczył czas - 1:51.043.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Incydent podczas GP USA. Dziennikarz odepchnięty przez ochroniarza gwiazdy [WIDEO]Skandaliczne zachowanie na GP USA. Do akcji wkroczyli ochroniarze gwiazdy

Początek wyścigu 6h Bahrajn w ramach Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) w sobotę o godz. 10:00. Przypomnijmy, że Kubica wcześniej zdobył tytuł mistrza serii ELMS. W sześciu wyścigach zanotowali trzy zwycięstwa, raz zajęli 2. miejsce i w tylko dwóch wyścigów nie stali na podium - zajmując 4. miejsce na Monzy i 5. na Paul Ricard.

Polaka czekają jeszcze dwa wyścigi nieco bardziej prestiżowej serii WEC i działania przy końcówce sezonu Formuły 1. - Cieszę się, że dołączę do WRT w mistrzostwach ELMS za kierownica prototypu Oreca Group LMP2 - napisał przed wyścigiem w Bahrajnie w mediach społecznościowych Kubica. Nadal nie znamy za to jego przyszłości, jednak nic nie wskazuje na to, aby Polak miał ścigać się w F1 w przyszłym sezonie.

Więcej o: