Historyczna chwila przed startem Le Mans! Alonso dokonał legendarnego przejazdu

Tego jeszcze w historii wyścigu 24-godzinnego na torze Le Mans nie było! Fernando Alonso, dwukrotny mistrz świata Formuły 1 i zwycięzca francuskiego klasyka z 2018 i 2019 roku, jako pierwszy przejechał pełne okrążenie toru za kierownicą bolidu F1.

Fernando Alonso w przeszłości już dwukrotnie wygrywał legendarny wyścig 24-godzinny na torze Le Mans. Hiszpan był najlepszy w latach 2018-2019, gdy zasiadał za kierownicą zwycięskiej Toyoty. I choć hiszpański kierowca w obecnym sezonie nie wystartował w wyścigu, jego obecność na torze zapisze się w historii.

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

Po raz pierwszy w historii w wyścigu wystartuje francuski zespół Alpine, w barwach którego Alonso jeździ w Formule 1. Z tej okazji francuski producent przygotował specjalny pokaz, w czasie którego zaprezentowano wszystkie samochody wyścigowe marki. Jednym z nich był najnowszy bolid Formuły 1, którego przejazd przeszedł do historii.

Dotychczas jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby bolid Formuły 1 pokonał pełną pętlę toru Le Mans. Dokonał tego właśnie Fernando Alonso, który przejechał pełne okrążenie tuż przed rozpoczęciem wyścigu. W ostatnich zakrętach dołączyły do niego pozostałe samochody marki Alpine, chcąc w ten sposób podkreślić, że marka Alpine na dobre pojawiła się w sportach motorowych, włączając w to właśnie wyścigi Formuły 1, w których zadebiutowała w tym roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA