Szef zespołu rozpływa się nad Robertem Kubicą! "Wszystko dzięki niemu"

- Robert jest osobą nieustępliwą, cały czas naciska. Wie czego od siebie wymagać, aby być konkurencyjnym, a jeśli on jest konkurencyjny, cały zespół staje się konkurencyjny - pochwalił Roberta Kubicę szef WRT Vincent Vosse. Belg określił Polaka mianem lidera i kopalni wiedzy.

W bieżącym sezonie Robert Kubica zadebiutował w ekipie WRT w European Le Mans Series. Debiutujący w stawce zespół Polaka radzi sobie doskonale i wygrał wyścigi na torach w Hiszpanii oraz Austrii. Polski kierowca również zbiera zewsząd pochlebne opinie.

Zobacz wideo Rusza karuzela transferowa w F1. Mick Schumacher o krok od awansu [Uwaga! Spojler]

Szef WRT chwali Kubicę: Dzięki niemu cały zespół staje konkurencyjny. Dowodzi zespołem 

Ze współpracy z Polakiem zadowolony jest szef ekipy WRT Vincent Vosse. Według niego obecność Kubicy i jego charakter sprawiają, że cały zespół rozwija się. -  Bardzo doceniam, gdy kierowca daje z siebie maksimum, a Robert jest osobą nieustępliwą, cały czas naciska. Wie czego od siebie wymagać, aby być konkurencyjnym, a jeśli on jest konkurencyjny, cały zespół staje się konkurencyjny. Dlatego razem pracujemy - powiedział Belg w rozmowie z Onetem

Robert Kubica śmieje się z zespołowego kolegi na InstagramieRobert Kubica nabija się z kolegi z zespołu. "Ale gdzie ty chciałeś jechać?"

Jak zdradził Vosse, doświadczenie Kubicy pomaga zespołowi w przypływie ciągłego napływu informacji technologicznych. Kubicę określił mianem "kopalni wiedzy i wzoru dla młodszych kierowców". - Robertowi się to nie spodoba, ale jest najstarszy w składzie, więc to facet, który oczywiście w pewnym stopniu dowodzi zespołem - zaznaczył. 

Vosse opowiedział także o kulisach przejścia Kubicy do WRT. Wpływ na ściągnięcie Polaka do zespołu miały jego występy w serii DTM w 2020 roku. - On dopiero co pojawił się w DTM, a już naciskał na najlepszych. Z zewnątrz ten sezon mógł wyglądać na trudny i nieudany, ale ja dostrzegłem, jaką on wykonał pracę, jak się starał. Dlatego tak mi zależało, żeby mieć go u siebie na rok 2021 - zdradził Vosse. 

Robert Kubica i ORLEN Team WRT z drugim zwycięstwem w ELMSBezbłędny wyścig Roberta Kubicy! Drugi triumf po kompletnym chaosie

Robert Kubica zachwyca w ELMS. Gdzie można oglądać wyścigi tej serii? Kiedy kolejny?

European Le Mans Series to seria kontynuująca tradycję wyścigów Le Mans. Cykl wyścigów długodystansowych wystartował w 1999 roku w USA i został przeniesiony później do Europy. W tym sezonie zaplanowano siedem wyścigów, z których dwa wygrał zespół Kubicy WRT.  W Polsce transmisje ELMS można oglądać z polskim komentarzem w telewizji Sportklub. Transmisja online jest również dostępna na oficjalnym kanale European Le Mans Series na YouTube. 

ELMS. Kalendarz wyścigów w 2021 roku:

  • 18 kwietnia - Barcelona (Hiszpania)
  • 16 maja - Red Bull Ring (Austria)
  • 6 czerwca - Paul Ricard (Francja)
  • 11 lipca - Monza (Włochy)
  • 21 sierpnia - Le Mans (Francja)
  • 19 września - Spa (Belgia)
  • 24 października - Portimao (Portugalia)