Nie żyje 14-letnia Maja Kostrzewa. Przerażający wypadek w Lipnie

14-letnia Maja Kostrzewa zmarła po wypadku na torze motocrossowym w Lipnie, do którego doszło w sobotę. Znamy nowe szczegóły w tej sprawie - umorzono postępowanie prokuratury i zakwalifikowano zdarzenie jako nieszczęśliwy wypadek.

Do tragicznego wypadku doszło w trakcie treningu na torze motocrossowym w Lipnie, w województwie kujawsko-pomorskim. Podczas jednego z przejazdów, 14-letnia zawodniczka Maja Kostrzewa straciła panowanie nad swoim motorem, z którego spadła po wyrzuceniu przez muldę. Doznała bardzo poważnych obrażeń, które spowodowały, że zmarła na miejscu.

Zobacz wideo Porażka Bayernu, gol Lewandowskiego w ostatniej minucie nic nie dał [ELEVEN SPORTS]

14-latka zmarła po wypadku na torze w Lipnie. Polacja ustala szczegóły, prokuratura umorzyła śledztwo

Jak podał portal WP Sportowe Fakty, na razie ustalono, że 14-latka najprawdopodobniej wzbiła się w powietrze po przejechaniu jednej z muld na swojej maszynie - sprawdzonym motocyklu KTM - i nie opanowało go po lądowaniu. Na tor wezwano służby ratunkowe, ale pomimo kilkudziesięciominutowej reanimacji zawodniczki nie udało się uratować.

Wypadek podczas rajdu Chorwacji"Pan w BMW chciał być lepszy od mistrza". Kuriozalny finał rajdu w centrum miasta [WIDEO]

Policja próbuje ustalić przyczyny i kolejne okoliczności zdarzenia. Po śmierci 14-latki swoje postępowanie w tej sprawie rozpoczęła również prokuratura, ale zostało ono już umorzone. Śledczy wskazali, że nikt nie przyczynił się do tego, co stało się na torze, a całą sprawę zakwalifikowano jako nieszczęśliwy wypadek. 

ZniczTragiczny wypadek w Lipnie. 15-latka zginęła na miejscu. Policja prowadzi postępowanie

Dwa lata temu w polski motocrossie zdarzyły się dwa inne śmiertelne wypadki

To kolejny cios dla polskiego motocrossu. Na torze w Lipnie dwa lata temu w wyniku wypadku zginęła 15-letnia Wiktoria Wicińska z Lublina. Zawodniczka spadła z motocykla, który po uderzeniu w ziemię spadł na zawodniczkę, trafiając ją w plecy i głowę. Pomimo reanimacji i transportu helikopterem do szpitala nie udało się jej uratować. Miesiąc wcześniej po wypadku w Nowodworze koło Lubartowa zmarł też 29-letni wielokrotny mistrz Polski w motocrossie Łukasz Lonka. 

Robert KubicaPartner Roberta Kubicy był przerażony, że nim z pojedzie. "Bałem się"

Więcej o: