"Pan w BMW chciał być lepszy od mistrza". Kuriozalny finał rajdu w centrum miasta [WIDEO]

Sebastien Ogier i jego pilot Julien Ingrassia mieli wypadek podczas Rajdu Chorwacji. Francuski siedmiokrotny mistrz świata nie wypadł jednak z trasy jednego z odcinków specjalnych, a zderzył się z cywilnym samochodem w centrum Zagrzebia w trakcie dojazdu do 18. odcinka rywalizacji zaliczanej do WRC. "Pan w BMW chciał być lepszy od mistrza" - napisała na Twitterze Roksana Ćwik, dziennikarka portalu ŚwiatWyścigów.pl.

Ogier i Ingrassia po 18 odcinkach specjalnych Rajdu Chorwacji WRC byli na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej i przegrywają jedynie z innym kierowcą Toyoty - Elfiem Evansem o 2,8 sekundy. Sporo strachu najedli się jednak tuż przed 18. odsłoną rywalizacji, gdy dojeżdżali na start przez centrum Zagrzebia. 

Zobacz wideo Lewandowski strzelił w ostatniej minucie, ale Bayern nie świętował mistrzostwa [ELEVEN SPORTS]

Siedmiokrotny mistrz świata zderzył się z cywilnym BMW na dojeździe do odcinka specjalnego rajdu WRC!

Na Twitterze pojawiło się nagranie pokazujące jak Ogier i Ingrassia przejeżdżają przez jedną z ulic stolicy Chorwacji, zmieniają pas na prawy i z dużą siłą uderza w nich cywilny samochód.

"Pan z BMW chciał być lepszy od mistrza" - skomentowała filmik dziennikarka portalu ŚwiatWyścigów.pl, Roksana Ćwik. "W centrum Zagrzebia też można uszkodzić rajdówkę" - wskazał dziennikarz Eleven Sports, Maciej Jermakow.

ZniczTragiczny wypadek w Lipnie. 15-latka zginęła na miejscu. Policja prowadzi postępowanie

"Drzwi kierowcy zostały jedynie sklejone taśmą"

Ogierowi i Ingrassie szczęśliwie nic się nie stało. Kolizja była na tyle mocna, że samochód francuskiego siedmiokrotnego mistrza świata musiał być szybko naprawiany, a i tak nie udało się go w pełni przygotować. "Wygląda na to, że drzwi kierowcy zostały jedynie sklejone taśmą. Mogą się otworzyć w zasadzie w każdym momencie" - mówił doświadczony pilot Miikka Anttila komentujący Rajd Chorwacji dla telewizji YLE, cytowany przez portal fińskiej stacji.

Robert KubicaPartner Roberta Kubicy był przerażony, że nim z pojedzie. "Bałem się"

Sebastien Ogier zdobywał tytuły mistrza świata WRC w latach 2013-2018 i w 2020 roku. Rajd Chorwacji odbywa się już po raz 45., ale po raz pierwszy jest częścią kalendarza sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. W klasie WRC3 w rywalizacji bierze udział także Kajetan Kajetanowicz, który w załodze z Maciejem Szczepaniakiem do 18. odcinka specjalnego pozostawał liderem swojej klasy. 

Paweł SzkopekPaweł Szkopek szykuje formę na MŚ. "Chcę po raz kolejny udowodnić sobie, że mogę być jeszcze lepszy"