Tragiczny wypadek w Lipnie. 15-latka zginęła na miejscu. Policja prowadzi postępowanie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na torze motocrossowym w Lipnie. 15-latka straciła panowanie nad swoim motorem na jednej z muld i spadła z motoru. Zmarła na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń.

Do wypadku doszło w trakcie treningu na torze motocrossowym w Lipnie, w woj. kujawsko-pomorskim. Podczas jednego z przejazdów, jedna z zawodniczek straciła panowanie nad swoim motorem, z którego spadła po wyrzuceniu przez muldę. Doznała bardzo poważnych obrażeń, które spowodowały, że dziewczyna zmarła na miejscu.

Zobacz wideo Bundesliga. Mainz - Bayern 2:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Indywidualne Mistrzostwa Polski na żużlu (Bydgoszcz, 2021). Wypadek Adriana Gały. Źródło: FacebookŻużlowiec zabrał głos po bardzo niebezpiecznym wypadku. "Nie osiągnę celu"

Tragiczny wypadek na torze w Lipnie

- Zawodniczka została, jak wynika z informacji, które do tej pory zostały ustalone, wyrzucona na muldzie podczas rajdu - przekazała w rozmowie z "Gazetą Pomorską" podkomisarz Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Nie ujawniono tożsamości 15-latki, która zginęła w wyniku wypadku. Wiadomo jedynie, że pochodziła z Gdyni. Jak informuje "Gazeta Pomorska", wszczęto śledztwo w sprawie jej śmierci. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich, a postępowanie jest prowadzone w kierunku "nieumyślnego spowodowania wypadku".

Polonia Bydgoszcz, żużel. Źródło: AG/ TwitterNiebezpieczny wypadek podczas IMP. Zawodnik trafił do szpitala. "Adi, trzymaj się!"

Nie jest to pierwszy wypadek na torze w Lipnie, w którym zginął motocyklista. Dwa lata temu w wyniku wypadku zginęła także 15-letnia Wiktoria Wicińska z Lublina. Zawodniczka spadła z motocykla, który po uderzeniu w ziemię spadł na zawodniczkę, trafiając ją w plecy i głowę. Pomimo reanimacji i transportu helikopterem do szpitala nie udało się jej uratować.

Więcej o: