Zespół Roberta Kubicy najszybszy przed kwalifikacjami. Polak nie pojedzie w "czasówce"?

Zespół Roberta Kubicy, "W Racing Team", był najlepszy na drugim treningu przed wyścigiem European Le Mans Series w Barcelonie. Polaka najprawdopodobniej zabraknie jednak w kwalifikacjach.

Jako pierwszy na torze pojawił się Szwajcar Louis Deletraz i jego dobra jazda dała zespołowi miejsce w czołówce. Po pół godzinie jego miejsce zajął Chińczyk Yifei Ye, on jednak poradził sobie gorzej. Na dodatek jego pojazd utknął w garażu na 20 minut.

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Na tor ponownie wyjechał więc Deletraz i uzyskał czas 1:32.828, który dał ostatecznie pierwszą pozycję drużynie WRT. Dopiero później na tor wyjechał Robert Kubica. Jechał tempem wyścigowym, jego najlepszy czas to 1:34.909. Wcześniej w piątek Polski kierowca zadebiutował w ELMS wyjeżdżając na tor w pierwszym treningu, również jako trzeci. Wtedy jego zespół zajął czwarte miejsce.

 polska - sloweniaVital Heynen komentuje zwolnienie z Perugii. "Byłem zaskoczony, że wciąż jestem trenerem"

Kwalifikacje do wyścigu na torze Circuit de Barcelona-Catalunya odbędą się w sobotę. W piątek Kubica nie chciał zdradzić, kto w nich wystąpi. – Dowiecie się, gdy auto wyjedzie na tor – powiedział w rozmowie z Cezarym Gutowskim. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to Louis Deletraz. Uzyskał on również najlepszy czas w piątkowym treningu.

Cykl ELMS to seria wyścigów długodystansowych. Składa się ona z sześciu rund. Mistrzostwa rozpoczną się w niedzielę czterogodzinnym wyścigiem w Barcelonie. Start o godzinie 11.

Rosyjski trener w pomeczowym wywiadzie mówił, że chce zastrzelić arbitraSkandaliczna wypowiedź trenera. "Jeśli postawisz Hitlera, Napoleona i sędziego..." [WIDEO]

Więcej o: