Robert Kubica wraca do ścigania! Gdzie i kiedy jego pierwszy start?

Robert Kubica zakończył dwudniowe testy na torze w Barcelonie. Polak przygotowywał się do startu nowego sezonu European Le Mans Series, a jego forma pozostaje niewiadomą.

W tym sezonie Robert Kubica występować będzie w belgijskim zespole WRT w European Le Mans Series. W ostatnich dniach zespoły występujące w tym cyklu odbyły przedsezonowe testy na torze Catalunya w Barcelonie. Na przestrzeni dwóch dni Polak wystąpił w trzech z pięciu sesji testowych. 

Zobacz wideo Robert Kubica pędził 300 km/h po Warszawie! Zabawna wpadka Hamiltona w czasie dekoracji

Robert Kubica nierówny na testach 

W poniedziałek 12 kwietnia odbyły się trzy sesje testowe. W pierwszej z nich Kubica uzyskał dopiero 19. czas spośród wszystkich kierowców na torze. Belgijski zespół WRT zdecydował się pominąć popołudniowe ściganie, skupiając się na wieczornej sesji. Przyniosło to efekty, gdyż zespół uzyskał najlepszy czas w stawce ELMS. Wśród kierowców Kubica zajął drugie miejsce za kolegą z zespołu Louisem Deletrazem. Szwajcar przejął samochód Oreca 07-Gibson właśnie po Polaku, który jako pierwszy wyjechał na tor.  

We wtorek kierowcy WRT nie jeździli tak dobrze. Jako pierwszy za kierownicą samochodu siadł Robert Kubica, który uzyskał czas 1:34.777. Jego wynik nie został poprawiony przez kolegów z zespołu, Deletraza oraz Chińczyka Ye Yifei, którzy przejęli po nim auto w dalszej części pierwszej sesji. Wyniki Polaka dał WRT 6. miejsce w stawce. Polak nie wystąpił natomiast w popołudniowych testach. 

Robert Kubica wraca do ścigania. Kiedy pierwsze wyścigi cyklu ELMS?

Po dwóch dniach testów forma Kubicy jest niewiadomą.  Pierwsze zawody cyklu European Le Mans Series zaplanowane są na 18 kwietnia. Odbędą się one właśnie na torze Catalunya. Łącznie w serii zaplanowanych jeszcze sześć wyścigów, m.in. na torze Spa w Belgii czy na włoskiej Monzie. Dla Polaka będzie to debiut w wyścigach wielogodzinnych. Poza startami w ELMS Kubica będzie także kierowcą testowym zespołu F1 Alfa Romeo Racing Orlen

Więcej o: