Co za pech Kubicy! Polak znów nie wystartował w zawodach! Niespodziewana zmiana warunków! [WIDEO]

Robert Kubica nie wystartuje w pierwszym wyścigu z serii Nuerburgring Langstreife Series na legendarnym torze Nordschleife. Rywalizację odwołano ze względu na fatalne warunki pogodowe - w nocy spadło dużo śniegu, który od rana roztapiał się na przestrzeni całego toru i uniemożliwił rozegranie wyścigu.

Kubica startuje w serii NLS, bo potrzebne mu odpowiednie doświadczenie w jeździe na torze Nordschleife przed pierwszym etapem jego startów w European Le Mans Serie, czyli długodystansowych mistrzostwach świata, w skład których wchodzi m.in. legendarny 24-godzinny wyścig na torze w Le Mans.

Zobacz wideo Interaktywny Quiz Sport.pl - odc.1

Wyścig z udziałem Kubicy odwołany. Wszystko przez obfite opady śniegu

Wcześniej w serii pojawiają się inne obiekty, w tym niemiecki Nordschleife - północna nitka toru Nuerburgring, gdzie odbędzie się 6-godzinna rywalizacja. I to do niej przygotowuje się Kubica, ale już na samym początku pojawiły się problemy, na które Polak nie miał wpływu. 

Czterogodzinny wyścig otwierający serię NLS miał się odbyć w sobotę, ale od samego rana na torze wywieszono czerwone flagi. Dlaczego? W nocy nad Nueburgringiem mocno padał śnieg, a od rana roztapiał się po torze i okazało się, że rywalizacja będzie niemożliwa do przeprowadzenia. Wyścig odwołano.

 

Kubica bez szczęścia do wyścigów długodystansowych. A to jego najbliższa przyszłość

To oznacza, że przygotowania Kubicy do Nuerburgring 6h się komplikują, ale seria NLS powinna znaleźć zastępstwo dla sobotniego wyścigu. W nim miał wystartować także inny Polak, Kuba Giermaziak

Kubica nie ma szczęścia do startów w wyścigach długodystansowych. W swojej karierze nie ukończył jeszcze ani jednego, a pod koniec stycznia zaliczył fatalny występ w Daytona 24h wraz z zespołem High Class Racing. Jego samochód miał awarię i wycofał się z rywalizacji po dwóch godzinach, zanim Kubica zdążył wyjechać na tor.

Dla Polaka brak startów to nie tylko frustracja, ale także problem - przed startem w Le Mans potrzebuje jak najszybciej uczyć się specyfiki klasy LMP2, samochodu i rozwiązań w trakcie długiej rywalizacji. 

Więcej o: