Oficjalnie! Kubica pojedzie w legendarnym wyścigu! To niejedyny polski akcent

To już pewne! Robert Kubica wystartuje w legendarnym wyścigu długodystansowym - 24h Le Mans. To niejedyny polski akcent, bo zgłoszony jest także polski zespół Inter Europol Competition.

Od sezonu 2021 Robert Kubica będzie pełnił rolę trzeciego kierowcy Formuły 1 oraz będzie występował w serii European Le Mans Series. Początkowo zagraniczne media informowały, że 36-latek będzie startował w wyścigach WEC. Jednak polski kierowca wybrał niższą serię, zapewniając zespołowi możliwość walki o udział w wyścigu 24h Le Mans. "Cieszę się, że dołączę do WRT w mistrzostwach ELMS za kierownica prototypu Oreca Group LMP2" - napisał w mediach społecznościowych Kubica.

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

Światowi giganci chcą wejść do Formuły 1. Stawiają jednak kluczowy warunekŚwiatowi giganci chcą wejść do Formuły 1. Stawiają jednak kluczowy warunek

Robert Kubica wystartuje w 24h Le Mans!

We wtorek oficjalnie potwierdzono, że zespół Roberta Kubicy wystartuje w 24h Le Mans! Polak za kierownicą prototypu w klasie LMP2 będzie dzielił samochód zespołu Team WRT z Louisem Deletrazem i Yifelem Ye - tak wynika z oficjalnej listy uczestników, opublikowanej przez organizatorów w wyścigu. W tej samej klasie wystartuje także polski zespół Inter Europol Competition, które skład tworzyć będą Jakub Śmiechowski, Renger Van dez Zande i Alex Brundle.

Przed Polakami jednak niezwykle trudne zadanie. W klasie LMP2 wystąpi aż 25 ekip, przez co bardzo trudno będzie o zajęcie czołowej pozycji. Z drugiej strony nie będzie to pierwsza styczność Roberta Kubicy z pojazdami LMP2. Polski kierowca miał już okazję bliżej poznać pojazd w trakcie przygotowań do Daytona 24h, w których wziął udział. European Le Mans Series natomiast składa się z sześciu rund, wszystkie wyścigi odbywają się na dystansie 4 godzin. Szansę na debiut 36-latek będzie miał już 13 kwietnia na torze w Barcelonie.

Drużyna Moje Bermudy Stal Gorzów z pucharem i srebrnymi medalami za drugie miejsce w żużlowej PGE Ekstralidze 2020Żużlowiec zawieszony po hucznych urodzinach. "Czy wie, co zrobił, okaże się dopiero w sądzie"

Tegoroczny wyścig Le Mans miał odbyć się w dniach 12-13 czerwca. Organizatorzy poinformowali już jednak o jego przełożeniu na 21-22 sierpnia. Francuzi liczą, że dzięki szczepieniom pojawi się szansa na wpuszczenie kibiców na trybuny, m.in. dzięki złagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Więcej o: