Dramat zespołu Kubicy to nic! Przebita opona na 7 minut przed finiszem odebrała szanse w Daytona 24h! [WIDEO]

Zespół Chip Ganassi Racing walczył o zwycięstwo w wyścigu Daytona 24h w klasie DPI, ale na siedem minut przed końcem rywalizacji w samochodzie prowadzonym wówczas przez Rengera van der Zande pękła opona. Ostatecznie zwyciężyła ekipa Konica Minolta Acura ARX-05.

Chip Ganassi Racing przez długi czas utrzymywał niewielką stratę do prowadzącego zespołu Konica Minolta Acura ARX-05. Jednak na siedem minut przed końcem wyścigu doszło do nieprawdopodobnego zdarzenia. 

Zobacz wideo Lewandowski coraz bliżej rekordu Muellera! Gol i asysta Polaka [ELEVEN SPORTS]

Dramat podczas walki o zwycięstwo na Daytona 24h! Przebita opona na siedem minut do mety

Jadący samochodem CGR Renger van der Zande zwolnił i okazało się, że w aucie pękła opona. To wykluczyło zespół z walki o wysoką pozycję na koniec rywalizacji pomimo ponad 23 godzin świetnej i szybkiej jazdy. 

High Class Racing wycofało się z Daytona 24h po awarii skrzyni biegówKatastrofa zespołu Kubicy na Daytona 24h! "Do bani. Nie można tego inaczej ubrać w słowa"

Zwycięstwo w klasie DPI (Daytona Prototype International) odniosła zatem ekipa Konica Minolta Acura ARX-05 w składzie Alexander Rossi, Filipe Albuquerque, Helio Castroneves i Ricky Taylor. W drugiej z najbardziej prestiżowych klas - LMP-2 - wygrał zespół Era Motorsport. Nie dojechały w niej do mety aż cztery ekipy, w tym High Class Racing, w którego barwach w Daytona 24h startował Robert Kubica.

Robert Kubica pojedzie w wyścigu Daytona 24Kubica startuje w prestiżowym 24-godzinnym wyścigu. Daytona ma mu pomóc "zachować DNA"

Kubica nawet nie wyjechał na tor. Jego zespół się wycofał

"Miały być 24 godziny jazdy, a były tylko dwie. Zespół High Class Racing, w którego barwach Robert Kubica miał rywalizować w prestiżowym wyścigu Daytona 24h, wycofał się z rywalizacji po awarii skrzyni biegów. Polak nawet nie wyjechał na tor" - pisaliśmy wcześniej o wyścigu Daytona 24h z perspektywy zespołu Kubicy.

Robert KubicaKubica najszybszy w swoim zespole! Świetny trening Polaka przed Daytona 24h