Robert Kubica wyjechał na tor jako ostatni. Testy zakończone

Zakończyły się już sesje testowe na torze Daytona International Speedway, w których brał udział Robert Kubica. Wyścig główny Rolex 24 at Daytona rozpocznie się już 30 stycznia.

W piątek i sobotę odbywały się sesje testowe na torze Daytona International Speedway. High Class Racing, czyli zespół Roberta Kubicy, zajął ósme miejsce.

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Jazdy w zespole rozpoczął Ferdinand Habsburg, a po nim do prototypu LMP2 wsiadł Anders Fjordbach i to on wykręcił najlepszy czas w drużynie 1:38.323. Kubica wyjechał na tor jako ostatni i nie był już w stanie poprawić rezultatu. W zespole pojechał również Dennis Andersen. 

Tak Nepalczycy weszli na szczyt K2Jest nagranie z historycznego wejścia na K2! Idą ramię w ramię, śpiewają [WIDEO]

W niedzielę na torze Daytona International Speedway czeka nas sesja rozgrzewkowa (godz. 16) oraz wyścig kwalifikacyjny (godz. 20.05). Wyścig główny Rolex 24 at Daytona rozpocznie się 30 stycznia o godzinie 21:40 czasu polskiego. Na metę kierowcy wjadą dzień później, 31 stycznia.

Kubica powalczy w Rolex 24 at Daytona

W ten sposób Kubica ma przekonać się do nawiązania współpracy z WRT. Władze belgijskiego zespołu zgłosiły się po Polaka już w sezonie 2020, aby reprezentował ich barwy w DTM. W podpisaniu kontraktu przeszkodził jednak terminarz. Obecnie do zawarcia umowy Kubicę przekonać ma m.in. Ferdinand Habsburg, który również weźmie udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA 2021. 

Conor McGregor oraz Dustin Poirier (przed walką 23.01.21r.). Źródło: AP/YahooPoirier zaszokował świat w walce z McGregorem. "Wow! Te ręce!"

Dla Roberta Kubicy byłoby to już drugie spotkanie z Długodystansowymi Mistrzostwami Świata. Polski kierowca miał startować w tej serii w 2017 roku, w zespole ByKolles Racing. Ostatecznie, tuż przed startem pierwszego wyścigu Kubica poinformował, że rezygnuje ze startu w tej ekipie, po poważnych problemach podczas przedsezonowych testów.