Robert Kubica powróci do wyścigów długodystansowych? Zaskakujące wieści mediów

Robert Kubica może zadebiutować w długodystansowych wyścigach WEC. Były kierowca m.in. Formuły 1 musiałby związać się z belgijskim zespołem WRT.

Według dailysportscar.com belgijski zespół WRT ma potwierdzić start auta w kategorii LMP2 w długodystansowych wyścigach WEC w sezonie 2021. W wyścigach udział ma wziąć Ferdinand Habsburg, z którym współpracować mógłby Robert Kubica. Obaj kierowcy dobrze się znają z zawodów w DTM, gdzie rywalizowali ze sobą w 2020 roku. 

Zobacz wideo Najdziwniejszy sezon F1 od lat. Kto największym wygranym? [F1 Sport #39]

Rywalizacja Kubicy i Habsburga przerodzona we współpracę. W ten sposób dołączy do WRT?

Początkowa rywalizacja Roberta Kubicy z Ferdinandem Habsburgiem przerodziła się we współpracę. Obaj kierowcy wystartują w zespole High Class Racing podczas najbliższego wyścigu Daytona 24h w Stanach Zjednoczonych. Resztę czteroosobowej ekipy uzupełnią: Dennis Andersen oraz Andres Fjordbach. 

"Tylko ja i kilka osób możemy pójść do Michaela Schumachera i sprawdzić, jak się czuje"

W ten sposób Robert Kubica ma przekonać się do nawiązania współpracy z WRT. Władze belgijskiego zespołu zgłosiły się po Polaka już w sezonie 2020, aby reprezentował ich barwy w DTM. W podpisaniu kontraktu przeszkodził jednak terminarz. Obecnie do zawarcia umowy Kubicę przekonać ma m.in. Ferdinand Habsburg, który również weźmie udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA 2021. 

Według dailysportscar.com zespół WRT potwierdzi udział w zawodach WEC w najbliższy czwartek. Jeżeli Kubica zgodzi się na start w WEC, 36-latka czeka sześć rund rywalizacji.

Dla Roberta Kubicy byłoby to już drugie spotkanie z Długodystansowymi Mistrzostwami Świata. Polski kierowca miał startować w tej serii w 2017 roku, w zespole ByKolles Racing. Ostatecznie, tuż przed startem pierwszego wyścigu Kubica poinformował, że rezygnuje ze startu w tej ekipie, po poważnych problemach podczas przedsezonowych testów.

Wypadek Lucasa Braathena"To, co się wydarzyło, jest szokujące, przerażające i brutalne. Pędzimy przed siebie"

Ekipa WRT może dołączyć do stawki zespołów, które potwierdziły swój udział w kategorii LMP2. W skład tych drużyn wchodzą: United Autosports, Jota, Racing Team Nederland, RealTeam, DragonSpeed, High Class Racing, Inter Europol, ARC Bratislava. 

Więcej o: