Tragiczny wypadek na torze Interlagos. Motocyklista zginął na miejscu

Tragiczna wiadomość z Brazylii. Matheus Barbosa stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w metalowe barierki. Sportowiec zginął na miejscu. To już trzecia śmierć na tym torze w ciągu ostatniego roku.

W niedzielę, podczas SuperBike Brazil (motocyklowe mistrzostwa Ameryki Południowej i Północnej), doszło do tragedii na słynnym torze Interlagos, na przedmieściach Sao Paulo. Matheus Barbosa, zawodnik Kawasaki, był na czwartym miejscu, ale nagle stracił kontrolę nad motocyklem.

Zobacz wideo Mercedes może stracić dwie największe gwiazdy. Nadchodzi koniec dominacji? [F1 Sport]

Motocyklista uderzył w metalowe bariery i zginął na miejscu, pomimo tego, że lekarze błyskawicznie (w mniej niż minutę) pojawili się na torze. Wyścig został przedwcześnie zakończony.

- Z szacunku dla Matheusa, a przede wszystkim dla jego rodziny, poniedziałkowe zawody też zostały odwołane. Niedzielny wyścig odbywał się z zachowaniem wszystkich niezbędnych warunków bezpieczeństwa ustalonych przez odpowiednie władze. W tej chwili priorytetem organizacji jest pełne wsparcie rodziny Matheusa - informuje organizator zawodów.

Tragiczny wypadek Barbosy możecie zobaczyć tu:

To trzecia śmiertelna katastrofa na Interlagos w ostatnim roku. W zeszłym sezonie na tym torze zginęli Mauricio Paludete i Danilo Berto. 

Więcej o: