Fatalny wyścig Roberta Kubicy! Poznaliśmy mistrza tego sezonu DTM!

Robert Kubica zajął na przedostatnie, piętnaste miejsce w ostatnim wyścigu sezonu serii DTM. Dzięki zwycięstwu na torze Hockenheim mistrzowski tytuł sprzed roku obronił Niemiec Rene Rast.

Robert Kubica po ósmym miejscu i zdobyciu czterech punktów w pierwszym wyścigu ostatniego weekendu serii DTM na Hockenheim, do drugiego startował z trzynastej pozycji. I ruszył świetnie, bo od razu zyskał dwa miejsca. Na kolejnych okrążeniach Polak walczył jednak dość ostro z Lucasem Auerem, Sheldonem Van der Linde i Marco Wittmannem i spadł na czternaste miejsce.

Zobacz wideo Nowe informacje ws. przyszłości Roberta Kubicy! Nie ma już żadnych szans. Absolutnie

Fatalny wyścig Kubicy. Znów zabrakło dobrego tempa

Później Polak zjechał na zmianę opon i miał nieco lepsze tempo, dzięki czemu na chwilę przebił się nawet na jedenaste miejsce. Do końca wyścigu nowe opony dały także szansę na dogonienie Kubicy jego rywalom. Tym samym Polak spadł na piętnastą lokatę i pozostał na niej do końca wyścigu. Na metę wjechał z minutą straty do lidera. 

Ferdynand Habsburg cieszył się z sukcesu  Roberta KubicyFerdynand Habsburg: Robert Kubica wreszcie skopał tyłki kierowcom z czołówki!

Rene Rast obronił tytuł mistrzowski serii DTM! 

Z przodu trwała zacięta walka o mistrzostwo serii. Faworytem był Rene Rast, który po starcie zajmował drugą pozycję za Mike'm Rockenfellerem. Mistrz serii z zeszłego sezonu utrzymywał się przed Nico Muellerem, z któym walczył o obronę tytułu. Wkrótce wyprzedził Rockenfellera i prowadził aż do zjazdu do alei serwisowej. Pit stop wcześniej zaliczył Mueller i nadrobił na tyle dużo czasu, że zdołał znaleźć się przed Rastem, gdy ten wrócił z pit lane. 

Robert KubicaKolejne punkty Kubicy w DTM! I to mimo wypadku! Znakomita strategia zespołu

Niemcowi zajęło jednak tylko kilka okrążeń, żeby wrócić na pozycję lidera, której nie oddał do końca wyścigu. Żeby przegrać tytuł z Muellerem, Szwajcar musiałby wygrać, a on być szósty lub niżej, więc spokojnie osiągnął swój cel i zdobył drugie mistrzostwo DTM z rzędu, a trzecie w karierze. 

Wzruszony Rast po minięciu linii mety: "Nie mam słów"

- Zrobiłeś to w stylu! Jesteś mistrzem DTM, obroniłeś tytuł! - krzyczał przez team radio do Rene Rasta jego inżynier, gdy ten przekroczył linię mety. - Nie mam słów. Dziękuję za ostatnie cztery lata - mówił Niemiec, który popłakał się w trakcie odpowiadania na gratulacje jeszcze w samochodzie. Później na podium była już tylko czysta radość. 

Robert KubicaWypadek Roberta Kubicy na pierwszym okrążeniu wyścigu DTM! [WIDEO]

W klasyfikacji generalnej Rast z dorobkiem 353 punktów ostatecznie uzbierał 23 punkty przewagi nad Muellerem. Na trzeciej pozycji sezon ukończył Robin Frijns (279 punktów). Robert Kubica zajął przedostatnie, piętnaste miejsce i zgromadził 20 punktów. W przyszłym sezonie DTM może zabraknąć wielu zespołów i kierowców spośród obecnej stawki, bo w serii nie będzie już samochodów Klasy 1, a jedynie w specyfikacji GT3 - znacznie mniej prestiżowej. Znacznie zmienią się także jej zasady. 

Więcej o: