Kolejne punkty Kubicy w DTM! I to mimo wypadku! Znakomita strategia zespołu

Robert Kubica po raz trzeci w karierze zdobył punkty w wyścigu serii DTM! W sobotę na torze Hockenheim był ósmy, mimo że wypadł z toru podczas pierwszego okrążenia, wypchnięty przez dwóch rywali. Wygrał Szwajcar Nico Mueller.

Kubica ruszał do wyścigu z jedenastego pola i pierwsze problemy miał tuż po starcie. Stracił na nim trzy pozycje i wchodząc w pierwszy zakręt, znalazł się bardzo blisko Harrisona Neweya i Marco Wittmanna. Obaj kierowcy zderzyli się z Polakiem i wypchnęli go z toru. Kubicy udało się wrócić na tor, ale jego rywale odpadli z rywalizacji. 

Kubica od wypadku na pierwszym okrążeniu do punktów na koniec wyścigu!

Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, a Kubica utrzymywał się na ostatniej, czternastej pozycji. Rozpoczęły się zjazdy do boksów, a Polak długo zostawał na torze, zjechał jako jeden z ostatnich. Wrócił z alei serwisowej kilka sekund za trzynastym kierowcą i wydawało się, że to dla niego praktycznie koniec walki w tym wyścigu - będzie musiał dojechać do mety i zaakceptować słabsze tempo, a w konsekwencji ostatnią pozycję. 

Zobacz wideo Nowe informacje ws. przyszłości Roberta Kubicy! Nie ma już żadnych szans. Absolutnie

Jednak na parę okrążeń przed końcem wyścigu problemy zaczął mieć Timo Glock. Najpierw wyprzedził go Kubica, a później Niemiec zaparkował swoje auto w żwirze. Na tor wrócił samochód bezpieczeństwa, a część kierowców zjechała do boksu. W tej grupie znalazł się Robert Kubica. Ten ruch okazał się świetnym krokiem w strategii zespołu i dał Polakowi szansę walki o punkty na świeżym komplecie opon, ze zdecydowanie lepszym tempem. 

W rywalizacji pozostało dwunastu kierowców (pięć okrążeń przed końcem wycofał się jeszcze Fabio Scherer, ale został sklasyfikowany na 13. miejscu), a Polak po restarcie z ostatniej pozycji w kolejnych zakrętach wyprzedził aż cztery samochody - Philippa Enga, Mike'a Rockenfellera, Lucasa Auera i Robina Frijnsa. Jednak chwilę później spadł na dziesiąte miejsce, gdy przestrzelił hamowanie. Nie widział nic przez plamę oleju na przedniej szybie. Ta później zniknęła, a Polak przed końcem wyścigu i tak zdołał się przebić aż na ósme miejsce. Tym samym po raz trzeci w tym sezonie zdobył punkty. Wcześniej był dziesiąty na torze Assen w Holandii i trzeci na obiekcie Zolder w Belgii

Awans Kubicy w klasyfikacji generalnej! Co za walka o tytuł!

Z przodu stawki trwała niesamowita walka o zwycięstwo między Nico Muellerem a Rene Rastem. Z pole position ruszał Rast, który stracił prowadzenie już w pierwszym zakręcie. Później obaj zawodnicy kilkukrotnie zamieniali się pozycjami, ale do kluczowego wyprzedzenia doszło na przedostatnim okrążeniu. Lepszy okazał się Mueller, który tym samym zmniejszył stratę do niemieckiego rywala w klasyfikacji generalnej i wciąż ma szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Traci do Niemca trzynaście punktów. 

Robert Kubica dzięki czterem punktom zdobytym w sobotnim wyścigu zrównał się punktami z Fabio Schererem i wyprzedził Szwajcara. Jest piętnasty. Kolejny wyścig DTM na Hockenheim, który będzie ostatnim w tym sezonie, zaplanowano na niedzielę i godzinę 13:30. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.