Wypadek Roberta Kubicy na pierwszym okrążeniu wyścigu DTM! [WIDEO]

Robert Kubica wypadł z toru podczas pierwszego okrążenia sobotniego wyścigu serii DTM na torze Hockenheim. Polak jedzie dalej, a dwóch rywali, z którymi się zderzył, odpadło z rywalizacji.

Kubica ruszał do wyścigu z jedenastego pola startowego po dość udanych kwalifikacjach. Na pierwszych metrach po starcie stracił jednak trzy pozycje i wjeżdżał w pierwszy zakręt na piętnastej pozycji. 

Zobacz wideo Mercedes może stracić dwie największe gwiazdy. Nadchodzi koniec dominacji? [F1 Sport]

Kubica wypchnięty z toru przez rywali! Wypadek w pierwszym zakręcie wyścigu DTM!

Tuż przed zakrętem z dwóch stron samochodu Kubicy pojawili się Marco Witmann oraz Harrison Newey. Obaj zawodnicy znaleźli się na tyle blisko auta Polaka, że wchodząc w zakręt, uderzyli w Kubicę i wypchnęli go z toru w kierunku bandy na poboczu. 

Kubica szczęśliwie uwolnił się od nich, wrócił na tor i odjechał bez większych uszkodzeń, ale Newey i Witmann zakończyli udział w przedostatnim wyścigu sezonu DTM po uderzeniu w bandę i uszkodzeniu swoich aut.

"Bezpiecznie wyszedł z tej kanapki"

- Kubica bezpiecznie wyszedł z tej kanapki. Niestety dla jego rywali to koniec wyścigu - napisali na swoim koncie na Twitterze dziennikarze holenderskiej telewizji Ziggo Sport, publikując ujęcie z kamery wewnątrz kokpitu Kubicy. 

Na tor został wypuszczony samochód bezpieczeństwa. Wyścig trwa, Robert Kubica za safety carem jechał na czternastym miejscu. 

Więcej o: