Robert Kubica nie wykorzystał swojej szansy w kwalifikacjach. Musi gonić bezpośredniego rywala

Robert Kubica długo miał szansę na najlepszy wynik w tym sezonie rywalizacji w serii DTM, ale ostatecznie zajął jedenaste miejsce w kwalifikacjach do sobotniego wyścigu na Hockenheim. Z pole position do przedostatniego wyścigu sezonu ruszy lider klasyfikacji generalnej, Rene Rast.

Robert Kubica zaczął ostatni weekend sezonu w DTM od dość słabych treningów. Pierwszą piątkową sesję ukończył na trzynastym, a drugą na piętnastym miejscu. W kwalifikacjach wszystko wyglądało jednak o wiele lepiej. Po pierwszym przejeździe Polak był nawet czwarty.

Kubica miał szansę na najlepszy wynik w sezonie. Skończył jedenasty

To było jednak okrążenie rozpoznawcze, więc po pierwszych szybkich okrążeniach innych kierowców Polak spadł na dziewiąte miejsce. Po swoim drugim kółku Kubica awansował na siódme miejsce z czasem 1:29:444. To tempo aż o sekundę lepsze, niż to, które miał w piątek.

Zadowolony Robert Kubica po zajęciu 3. miejscaKubica nie wyklucza odejścia z DTM! Polak może pojechać w legendarnym wyścigu

Przed zmianą opon polski kierowca znów spadł na dziewiąte miejsce. Tracił 0,866 sekundy do lidera sesji, Rene Rasta. Gdyby je utrzymał, osiągnąłby najlepszy wynik w sezonie, bo dotychczas było nim dziesiąte pole startowe. Po drugim wyjeździe na tor Kubica nie potrafił jednak poprawić swojego najlepszego czasu. Wyprzedziło go jeszcze dwóch rywali i spadł na jedenastą pozycję, z której wystartuje do sobotniego wyścigu.

Tuż przed nim ustawi się Fabio Scherer, którego Kubica goni w klasyfikacji generalnej. Polak jest w niej szesnasty z dorobkiem szesnastu punktów. Piętnasty Scherer ma nad nim cztery punkty przewagi.

zabójczy zakręt"Zabójczy zakręt" niszczył samochód po samochodzie. Niebywałe nagranie z Rosji

Pole position wywalczył Rene Rast, który w ten weekend walczy o obronę mistrzowskiego tytułu. Zdobył w ten sposób trzy punkty i odskoczył o jeden od drugiego w kwalifikacjach Nico Muellera, który jest także największym rywalem Rasta w walce o tytuł. Na trzeciej pozycji rywalizację ukończył Jonathan Aberdein.

Robert KubicaWspaniałe wieści dla Kubicy! Rewolucja w DTM daje nadzieje. Stracony rok największą siłą

Przed startem sobotniego wyścigu Rast ma zatem 307 punktów. To daje mu 20-punktową przewagę nad Muellerem. Początek przedostatniego wyścigu tego sezonu serii DTM zaplanowano na sobotę o godzinie 13:30.