Zagraniczne media zachwycone Robertem Kubicą. "Od zera do bohatera"

Niedzielny wyścig DTM na torze Zolder okazał się przełomowym dla Roberta Kubicy, który niespodziewanie zajął 3. miejsce. Zagraniczne media są pod wrażeniem występu Polaka.

Robert Kubica zajął 3. miejsce w niedzielny wyścigu DTM, zdobywając 15 punktów do klasyfikacji generalnej. To najlepszy wynik Kubicy od początku startów w serii DTM. Zagraniczne media są zachwycone jego postawą.

Zobacz wideo Drużyna Kubicy dramatycznie traci na pit stopach. "To przecież można wytrenować!"

Eksperci zachwyceni Robertem Kubicą

- Kubica to duża niespodzianka wyścigu. Po ciężkim do tej pory sezonie pierwszy raz był na podium. Za kierownicą prywatnego Orlen Team ART był też najlepszy w zespole BMW - napisał dziennikarz Sven Haidinger.

- Od zera do bohatera. Nikt się tego nie spodziewał. W dotychczasowych 15 wyścigach DTM Kubica najwyżej był na 10. pozycji. Tylko wtedy punktował. Teraz zajął trzecie miejsce za zwycięzcami - Rastem i Muellerem - napisał dziennikarz Robert Seiwert.

Klasę Polaka docenił także portal ran.de. - Szalony wyścig w Zolder szczęśliwy dla Kubicy. Gwiazdor Formuły 1 wywalczył pierwsze podium w karierze w DTM. To był solidny występ w jego wykonaniu za sprawą m.in. późnego pit-stopu - czytamy.

- Były kierowca F1 Robert Kubica skorzystał z kilku wypadków w Zolder i dzięki dobrej strategii zajął trzecie miejsce. Nikt nie zrobił tak późnego pit-stopu, jak on. To pierwsze podium Polaka w DTM - chwali Kubicę Auto Bild. - Nieustępliwemu Kubicy należą się brawa. Wreszcie zajął miejsce na podium w DTM. Zrobił spory postęp w tym sezonie, nie mając wcześniej żadnego doświadczenia w tej serii - napisał portal Motorsport.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.