Robert Kubica na podium wyścigu DTM! Fenomenalna strategia Polaka!

Robert Kubica zajął 3. miejsce w szalonym wyścigu DTM na torze Zolder! Polski kierowca wykorzystał problemy rywali, popisał się znakomitą strategią i wywalczył swoje pierwsze podium w DTM w karierze.

Robert Kubica w sobotę spisywał się bardzo dobrze na torze Zolder. Polak miał nawet szansę na punkty, jednak po swoim pit-stopie szybko zaczął tracić pozycje na okrążeniu wyjazdowym. Stracił ponad 10 sekund w drugim sektorze, a potem zupełnie zwolnił i ponownie zjechał do alei serwisowej. Wjechał samochodem do garażu, a chwilę później wycofał się z wyścigu. Próbował jeszcze wyjechać na tor po naprawach, jednak nie udało się w jego BMW uruchomić silnika.

W niedzielę Kubica kapitalnie rozpoczął rywalizację. Po starcie przesunął się na 9. pozycję, a po wypadku trzech kierowców - Frijns, Scherer i Aberdein - awansował nawet na 6. miejsce. Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa doszło do zderzenia między Auerem a Engiem, przez co na torze po raz drugi pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Kubica na podium!

Kiedy pozostali kierowcy decydowali się na zjazd do alei serwisowej, Kubica pozostał na torze, dzięki czemu znalazł się na 4. miejscu. Problemy Habsburga z oponami sprawiły, że Polak bez trudu wyprzedził go i zajmował 3. miejsce. Później skupił się głównie na oszczędzaniu opon, aby wytrzymały trudy rywalizacji i dowiózł do mety miejsce na podium, a DTM pokazało film, na którym widać, jak Polak przesunął się z 4. na 3. miejsce:

Dla Kubicy to pierwsze podium w tym sezonie DTM, a także dopiero druga zdobycz punktowa, po tym, gdy zajął 10. miejsce na torze Assen. Na Zolder w drugim wyścigu weekendu zwyciężył Rene Rast, który wyprzedził Nico Muellera. Do mety w niedzielę dojechało tylko 10 kierowców.