Kubica w pierwszej dziesiątce kwalifikacji DTM. Dopiero drugi raz tego dokonał

Robert Kubica zajął 10. miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu DTM na torze Zolder. Dopiero drugi raz w tym sezonie udało mu się zakończyć "czasówkę" w czołowej "10".

Robert Kubica w sobotę spisywał się bardzo dobrze na torze Zolder. Polak miał nawet szansę na punkty, jednak po swoim pit-stopie szybko zaczął tracić pozycje na okrążeniu wyjazdowym. Stracił ponad 10 sekund w drugim sektorze, a potem zupełnie zwolnił i ponownie zjechał do alei serwisowej. Wjechał samochodem do garażu, a chwilę później wycofał się z wyścigu. Próbował jeszcze wyjechać na tor po naprawach, jednak nie udało się w jego BMW uruchomić silnika.

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Kubica w niedzielę spisał się bardzo dobrze w kwalifikacjach. Dopiero po raz drugi w tym sezonie zajął miejsce w czołowej "10", zajmując 10. miejsce, ze stratą niewiele ponad pół sekundy do najszybszego Ferdinanda von Habsburga.

Początek niedzielnego wyścigu o 13:30. Kubica ma szanse na zdobycie punktów po raz drugi w sezonie. Do tej pory zdobył 1 punkt na torze Assen, dzięki czemu jest na 15. pozycji w klasyfikacji generalnej serii DTM.

Przeczytaj także: