Neutralizacja pozbawiła Roberta Kubicę szans na lepsze miejsce

Robert Kubica zajął 12. miejsce w niedzielnym wyścigu DTM na belgijskim torze Zolder. Polak wyprzedził czterech kierowców. Wygrał Rene Rast.

Robert Kubica ruszył do wyścigu DTM z 13. pozycji startowej (o dwie lokaty lepszej niż w sobotę), którą zajął w kwalifikacjach. Już na początku Polak przesunął się o dwa miejsca do góry.

Kubica 12. w kolejnym wyścigu DTM. Wyprzedził 4 kierowców

Neutralizacja sprawiła, że Polak stracił szansę na lepsze miejsce. Doszło do niej po wypadku Frijnsa, który wjechał w bandę. Później na tor wjechał samochód bezpieczeństwa. Kubica nie zjechał wówczas na pit-stop i awansował na 6. miejsce. Później dwóch kierowców wyprzedziło go - Wittman i Rast. Po zjechania do boksu Polak wrócił na tor i zajmował 11. miejsce. Ostatecznie Kubica skończył wyścig na 12. miejscu. W porównaniu ze startem Polak poprawił się o jedno miejsce, wyprzedzając czterech kierowców,  Loica Duvala, Philippa Enga, Jamiego Greena i Robina Frijnsa.  Zawody wygrał Rast przed Rockenfellerem i Auerem.